پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : سه شنبه مورخ 4 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 19 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 26 اکتبر 2021 میلادی

گزارش صبحگاهی
تاریخ رصد : 1425 / 3 / 14

وضعيت رويت پذيري آخرين هلال صبحگاهي ربيع الاول 1425

منبع : سایت کمان آسمانی

در ساعت 04:51:55 بامداد روز چهارشنبه 19 مي 2004 به وقت بين المللي ( ساعت 09:21:55 روز چهارشنبه 30 ارديبهشت 1383 به وقت رسمي ايران ) مقارنه ماه و خورشيد روي خواهد داد. با توجه به فاصله زماني كوتاه بين طلوع ماه در بامداد اين روز تا زمان مقارنه ( حدود 4 ساعت در مناطق شمال شرقي ايران ) ، هيچ امكاني براي مشاهده آخرين هلال صبحگاهي ربيع الاول 1425 در بامداد روز چهارشنبه 30 ارديبهشت 1383 وجود ندارد.

بررسي پارامترها و مختصات هلال ماه براي لحظه طلوع آن در بامداد روز سه شنبه 29 ارديبهشت ماه و مقايسه آن با معيار رصدخانه آفريقاي جنوبي نشان ميدهد كه در بامداد اين روز هلال ماه در تمامي پهنه ايران با چشم غير مسلح قابل مشاهده خواهد بود. در جدول زير مختصات اين هلال براي زمان طلوع ماه در بامداد روز سه شنبه 29 ارديبهشت و براي 12 نقطه شاخص آورده شده است :

1-     نقاط شاخص شرقي

 

سرخس

بيرجند

سراوان

زمان طلوع ماه

04:38:09

04:52:49

04:48:54

ارتفاع خورشيد

- 7.525

- 8.210

- 9.191

اختلاف سمت ماه و خورشيد

10.786

10.127

9.279

جدايي زاويه اي ماه و خورشيد

12.675

12.509

12.470

سمت ماه

69.543

70.432

71.519

فاز ماه

1.33%

1.30%

1.31%

ضخامت هلال

0.36 rm

0.35 rm

0.35 rm

فاصله زمين تا ماه

402100.13 km

402122.74 km

402116.71 km

زمان طلوع خورشيد

05:15:58

05:32:07

05:30:28

بين الطلوعين

37m 49s

39m 18s

41m 34s


2-     نقاط شاخص شمالي

 

گرگان

رشت

پارس آباد مغان

زمان طلوع ماه

05:05:03

05:23:51

05:26:02

ارتفاع خورشيد

- 7.381

گزارش صبحگاهی
تاریخ رصد : 1425 / 3 / 14

بررسي وضعيت رويت پذيري هلال صبحگاهي ربيع الاول 1425 ، به قلم علي ابراهيمي سراجي

منبع : سایت کمان آسمانی

به نام خدا

جناب آقاي بوژمهراني با عرض سلام

روز سه‌شنبه تماسي تلفني با استاد گرامي جناب آقاي قاضي ميرسعيد داشتم. هلال فوق بسيار جالب است به طوري كه ايشان با بررسي اين هلال صحبت‌هاي جالبي را مطرح كردند. با توجه به اين‌كه جنابعالي خط رويت پذيري هلال را به‌دست آورده بوديد ايشان فرمودند كه خط رويت‌پذيري را به‌دست نياوردند. من به ايشان (گفتم) كه خط رويت‌پذيري اينجانب با استفاده از معيار اصلاحي رصدخانه آفريقاي جنوبي و پارامترهاي اختلاف سمت و اختلاف ارتفاع در لحظه طلوع ماه در نواحي جنوب ايران به دست آمده. همين مسأله باعث شد كه ايشان همان زمان خط تقريبي هلال فوق را با استفاده از معيار خودشان به دست آورند كه از حدود شهر مشهد شروع مي‌شد و با عبور از اصفهان به آبادان ختم مي‌شد.

ايشان فرمودند كه نامه‌اي براي شما بنويسم. از قول ايشان مي‌نويسم كه با توجه به اين‌كه جنابعالي خط رويت‌پذيري را به دست آورديد ايشان ديگر خط را به‌دست نمي‌آورند.  من به ايشان (گفتم) كه آيا گزارش فوق را ارسال كنم. ايشان در جواب گفتند كه با توجه به اين‌كه سايت كمان آسماني سايت آزادي است و ضمن اين‌كه من هر ماه خط رويت‌پذيري را به دست مي‌آورم گزارش فوق را ارسال نمايم تا با صلاحديد شما در سايت استفاده شود. من نيز به ايشان (گفتم) كه احتمالاً شما از پارامتر ارتفاع منفي خورشيد استفاده كرديد كه خط رويت اين قدر بالا آمده است.

در پايان از تلاش‌هاي بي‌وقفه شما در سايت كمان آسماني سپاسگزارم.

با تشكر

علي ابراهيمي سراجي

 

بسم الله الرحمن الرحيم

نقشه روئيت پذيري هلال صبحگاهي ربيع‌الاول 1424

جناب آقاي بوژمهراني با عرض سلام و خسته نباشيد

با توجه به نزديكي زمان رويت هلال صبحگاهي ربيع‌الاول تصميم گرفتم تا خط رويت پذيري هلال با چشم غير مسلح را خدمت رصدگران عزيز ارائه دهم.

همان طور كه استاد گرامي جناب آقاي قاضي‌ميرسعيد فرمودند، طلوع ماه در هلال‌هاي صبحگاهي بهترين لحظه براي روئيت آن‌ها مي‌باشد لذا خط رويت پذيري نيز بايد بر اساس لحظه طلوع ماه به دست آيد. اما اين سوال بزرگ براي من مطرح شد كه اگر بخواهم از معيار رصدخانه آفريقاي جنوبي استفاده كنم چه عاملي را بايد به جاي ارتفاع ماه لحاظ كنم. تنها دو عامل را مي‌توانستم استفاده كنم. يا ارتفاع خورشيد در زير افق و يا اختلاف ارتفاع ماه و خورشيد. ابتدا اختلاف ارتفاع را مورد بررسي قرار دادم. در همان نگاه اول متوجه شدم كه اين عامل مي‌تواند بهترين جايگزين براي ارتفاع ماه باشد.

آيا راصداني كه از نرم‌افزار دكتر Monzur Ahmed استفاده مي‌كنند به اين مس‍أله دقت كرده‌‌اند كه چرا به غير از معيار دكتر يالوپ كه خط رويت پذيري آن در سه زمان حساب شده بقيه معيارها فقط لحظه غروب خورشيد را لحاظ كرده‌اند؟

اين مسأله درست است كه لحظه غروب خورشيد از طرف تمام مجامع مرتبط با بحث رويت هلال به عنوان لحظه استاندارد در نظر گرفته شده و همه مشخصات ماه و خورشيد براي اين لحظه به دست مي‌‌‌آيد اما همان طور كه شما به طور بارز در معيار دكتر يالوپ ملاحظه مي‌كنيد خط رويت پذيري هلال در هر بازه زماني تغيير مي‌كند. پس معياري داراي قابليت مي‌باشد كه ما بتوانيم در هر بازه زماني دلخواه خط رويت پذيري آن را به دست آوريم. براي مثال فرض مي‌كنيم كه يك هلال بحراني داريم و معيار ما همان معيار رصدخانه آفريقاي حنوبي باشد. خط رويت پذيري هلال براي لحظه غروب خورشيد محاسبه شده. فرض كنيم هلال از ديد رويت با چشم غير مسلح بحراني است و در اواخر غروب ماه، هلال با چشم غير مسلح رويت مي‌شود. من مقداري در بالاي خط معيار فوق موضع مي‌گيرم تا هلال را رويت كنم. فرض كنيم هلال را هنگامي كه دقايقي به غروب ماه مانده رويت كنم. آيا به نظر شما اينجانب معيار فوق را زير سوال برده‌ام. اگر به اما و اگرها كاري نداشته باشيم جواب منفي مي‌باشد چرا كه در اين مدت مشخصات مداري ماه مقداري بهتر شده و خط رويت پذيري جابه‌جا مي‌شود و من به احتمال زياد پايين خط مي‌باشم. همه معيارهاي موجود در نرم‌افزار دكتر Monzur Ahmed به غير از معيار دكتر يالوپ كه از اختلاف ارتفاع استفاده مي‌كند و معيار B دكتر الياس بقيه معيارها يكي از عوامل را ارتفاع ماه در لحظه غروب خورشيد لحاظ كرده‌اند. اين نشان مي‌دهد كه ساخت اين معيارها فقط براي لحظه غروب خورشيد بوده است. به همين دليل ما نمي‌توانيم از معيارهاي فوق در زمان‌هاي ديگر استفاده كنيم و مجبوريم اصلاحي روي آن انجام دهيم تا معيارهاي فوق در بازه‌هاي زماني مختلف جواب دهند. به نظر من آقاي يالوپ از اين مسأله با خبر بوده كه اگر از ارتفاع ماه استفاده كند معيار او در لحظه‌اي كه خورشيد طلوع و يا غروب كرده قابل محاسبه است. لذا از عامل اختلاف ارتفاع استفاده كرده است. جالب است بدانيد كه معيار ايشان تنها معياري است كه بدون هيچ‌گونه تغييري خط رويت پذيري آن حتي در هلال‌هاي صبحگاهي به‌ دست مي‌آيد. من براي اصلاح معيار رصدخانه آفريقاي جنوبي ابتدا به لحظه غروب خورشيد مراجعه كردم. با اضافه كردن ارتفاع منفي خورشيد به ارتفاع مثبت ماه به پارامتر اختلاف ارتفاع ماه و خورشيد رسيدم. به خاطر همين دليل ساده بعد از آن مقدار پارامتر ارتفاع منفي خورشيد كه مقدار آن به طور متوسط 836/0 درجه يا به عبارتي 50 دقيقة قوسي را به دو خط معيار فوق اضافه كردم. حال معيار فوق بر اساس اختلاف سمت و اختلاف ارتفاع به دست مي‌آمد و همچنين اين امكان را به من مي‌داد كه در هر بازه زماني خط رويت پذيري را به دست آورم.

حال اگر ارتفاع منفي ماه و خورشيد در لحظه طلوع ماه را مي‌گرفتم مشكلات زير پديد مي‌آمد.

در لحظه طلوع خورشيد، ماه بالاي افق و خورشيد زير افق مي‌باشد حال آن‌كه در لحظه طلوع ماه، هم ماه و هم خورشيد در زير افق مي‌باشند. چون ارتفاع منفي خورشيد نسبت به سطح افق مي‌باشد ما زماني مي‌توانيم از آن استفاده كنيم كه ماه به همان مقدار ارتفاع منفي كه در پايين افق قرار دارد در بالاي افق قرار گيرد. آن موقع تفاوتي بين لحظه طلوع خورشيد و لحظه طلوع ماه به وجود نمي‌آيد يا به اصطلاح متقارن شده‌اند. اما ما از اصل طلوع ماه دور شده‌ايم و ماه طلوع كرده است.

همان طور كه مي‌دانيم هلال‌هاي با اختلاف سمت زياد و ارتفاع كم، در سمت سريعتر از ارتفاع حركت مي‌كنند يا به اصطلاح خيلي ملايم به خورشيد نزديك مي‌شوند. اگر ما از ارتفاع منفي خورشيد در لحظه طلوع ماه استفاده كنيم با اين قاعده منافات دارد. براي درك بهتر اين موضوع از هلال صبحگاهي ربيع‌الاول در تهران با عرض جغرافيايي 40/35 شمالي و طول جغرافيايي 26/51 شرقي كمك گرفته‌ام.

لحظه طلوع ماه ساعت 4:19:30 و لحظه طلوع خورشيد 5:56:56 با اختلاف 5/3 از گرينويچ مي‌باشد. عمليات زير را ابتدا براي اختلاف ارتفاع و بعد براي ارتفاع منفي خورشيد و ارتفاع مثبت ماه در دو بازه طلوع ماه و خورشيد انجام دادم.

براي اختلاف ارتفاع، ابتدا اختلاف سمت ماه و خورشيد در دو بازه زماني فوق را از يكديگر كم كردم.

درجه 660/0= ( لحظة طلوع خورشيد ) 710/9- ( لحظة طلوع ماه ) 370/10 :سمت ماه

بعد همين روش را براي اختلاف ارتفاع اين دو زمان انجام دادم.

درجه 375/0= ( لحظه طلوع ماه ) 746/6- ( لحظه طلوع خورشيد ) 121/7 :ارتفاع ماه

همان طور كه مي‌بينيد ماه در سمت بيشتر از ارتفاع جابه‌جا شده است و كاملاً صحيح است.

براي ارتفاع منفي خورشيد ابتدا بار ديگر اختلاف سمت ماه و خورشيد در دو بازه زماني را از يكديگر كم كردم.

درجه 660/0= ( لحظه طلوع خورشيد ) 710/9- ( لحظه طلوع ماه ) 370/10 :سمت ماه

بعد ارتفاع منفي خورشيد در لحظه طلوع ماه را ابتدا به مثبت تبديل كردم و بعد از ارتفاع مثبت ماه در لحظه طلوع خورشيد كم كردم.

درجه 272/1= ( لحظه طلوع خورشيد ) 286/6- ( لحظه طلوع ماه ) 558/7 :ارتفاع ماه

همان طور كه مي‌بينيد در اين رابطه، ماه در ارتفاع سريعتر از سمت جابه‌جا شده كه اين با اصل فوق منافات دارد.

اين دو دليل به همراه چند دليل ديگر باعث شد تا من از اختلاف ارتفاع ماه و خورشيد به جاي ارتفاع منفي خورشيد در لحظه طلوع ماه استفاده كنم. البته با اصلاحي كه قبلاً بر روي ارتفاع انجام دادم.

هلال اين ماه از جمله هلال‌هاي استثنايي در ايران مي‌باشد. همه ما مي‌دانيم كه در هلال‌هاي صبحگاهي به دليل نزديك شدن ماه به خورشيد ، اختلاف ارتفاع ماه و خورشيد كم مي‌شود ولي معمولاً در عرض‌هاي جغرافيايي بالا به دليل زاويه كم استواي سماوي با افق زماني پيش مي‌آيد كه از ديد ناظر ، ماه به جاي اين‌كه به خورشيد نزديك شود از آن دور مي‌شود. اين اتفاق زماني رخ مي‌دهد كه ماه در گره صعودي قرار بگيرد. در اين‌گونه هلال‌ها موقعيت ماه بعد از طلوع خورشيد بهتر مي‌شود. لذا خط رويت‌پذيري نيز در عرض جغرافيايي به جاي اين‌كه به سمت پايين جابه‌جا شود به سمت بالا مي‌رود.

به اين ترتيب دو خط رويت پذيري با چشم غير مسلح در لحظه طلوع ماه با رنگ آبي و در لحظه‌اي كه خورشيد 5 درجه زير افق مي‌باشد ( لحظه وداع با چشم غير مسلح ) با رنگ قرمز را با استفاده از نرم‌افزار دكتر Monzur Ahmedو بر اساس مختصات مكان مركزي و معيار اصلاح شده رصدخانه آفريقاي جنوبي بر اساس اختلاف سمت و اختلاف ارتفاع ماه و خورشيد در لحظه طلوع ماه و با در نظر نگرفتن شكست نور به دست آوردم.

خط آبي از روستاي مرزي « گمشاد » واقع در استان سيستان و بلوچستان با عرض جغرافيايي21/31 شمالي و طول جغرافيايي 42/61 شرقي آغاز و در « بندر گناوه » واقع در استان بوشهر با عرض جغرافيايي35/29 شمالي و طول جغرافيايي 31/50 شرقي پايان مي‌يابد.

خط قرمز از روستاي مرزي « چاه سگك » واقع در استان خراسان با عرض جغرافيايي 04/32 شمالي و 54/60 شرقي آغاز و در  روستاي مرزي « شاه عبدالله » واقع در استان بوشهر با عرض جغرافيايي 11/30 شمالي و طول جغرافيايي 07/50 شرقي پايان مي‌يابد.

 مناطقي كه در بالاي خط قرمز قرار دارند هلال را فقط با چشم مسلح و مناطق پايين خط قرمز مي‌توانند در صورت مساعد بودن شرايط جوي هلال را با چشم غير مسلح رويت كنند.

رصدخانه آفريقاي جنوبي به دليل كمبود گزارش‌هاي رصدي هلال‌هاي ميل جنوبي ، نتوانسته شيب خط را دقيق رسم كند لذا اين خط يك بار توسط جناب آقاي كريمي در هلال صبحگاهي صفر 1424 واقع در شهر بروجن ( نقشه 1 ) و بار ديگر توسط استاد گرامي جناب‌آقاي قاضي‌ميرسعيد در هلال صبحگاهي صفر 1425 واقع در شهر تهران ( نقشه 2 ) زير سوأل رفته و اصلاح معيار فوق احتياج به گزارشات رصدي زيادي دارد. لذا از عموم راصداني كه در بالاي خط فوق قرار دارند در خواست مي‌نمايم كه به رويت اين هلال كه شباهت‌هاي نزديكي نيز به هلال شوال1425 دارد ، اقدام نمايند و حتي از آن عكس و فيلم تهيه نمايند.

                                                                                                        نقشه یک

                                                                                                         نقشه دو

در پايان اميدوارم كه همه رصدگران در رويت هلال فوق موفق باشند.

با آرزوي سربلندي براي شما

علي ابراهيمي سراجي

 

 

با سلام به تمامي همكاران و بازديد كنندگان از سايت كمان آسماني

 

متن بالا طي دو نامه جداگانه توسط دوست و همكار محترم جناب آقاي ابراهيمي ارسال شده كه عينا" در اين سايت درج شده است. نظر به اهميت اين مطالب و بحثهاي بعدي كه در مورد آن انجام مي شود ، اين نوشتار در بخش مقالات قرار گرفته است. همانگونه كه از جناب قاضي مير سعيد نقل قول شده است ، كمان آسماني سايت آزادي است و تمامي همكاران محترم مي توانند ضمن بيان نظرات علمي خود ، مندرجات اين سايت را مورد نقد و بررسي قرار دهند. مشاركت هر چه بيشتر شما در بحثهاي اين سايت ، آرزوي هميشگي ما بوده ، هست و خواهد بود.

 

 


how women cheat open my boyfriend cheated on me quotes
wifes cheat thesailersweb.com i cheated on husband
discount card for prescription drugs stmichaelallangels.ca photo coupon codes
abortion methods abortion pill abortions in nyc
viagra coupons online open free prescription cards discount
lisinopril and rash open lisinopril and rash
online buy viagra viagra for sale uk effect viagra
prescriptions coupons free cialis samples coupon lilly cialis coupon
risperdal effets secondaires warpedfish.co.uk risperdal avis
cordarone loading celticcodingsolutions.com cordarone hjertemedicin
when is it too late for an abortion different types of abortion late term abortion clinics
amoxicillin nedir airascatering.com amoxicillin
online cialis coupons cialis coupon free discount coupon for cialis
coupons for cialis printable free coupon for cialis transfer prescription coupon
printable cialis coupon myvisajobs.com cialis savings and coupons
vermox mikor hat totspub.com vermox prospect
cialis online coupon cialis prescription coupon coupon for cialis
natural abortion pill methods spontaneous abortion pill misoprostol abortion
vermox prospect bvandam.com vermox
how much is an abortion pill how do abortion pill work post abortion pill
amoxicillin nedir amoxicillin-rnp amoxicillin dermani haqqinda
viagra philhustead.com viagra prodej
amoxicillin amoxicillin dermani haqqinda amoxicillin al 1000
voltaren ampul choice-cottages.co.uk voltaren nedir
acetazolamide blood brain barrier acetazolamide acetazolamide
abortion pill pictures alessiariflesso.com abortion pill clinics in houston
abortion pill pictures alessiariflesso.com abortion pill clinics in houston
what is abortion pill facts about abortion pill free abortions
acetazolamide spc acetazolamide pka acetazolamide migraine
amoxicillin-rnp blog.dotnetnerd.dk amoxicilline
cialis coupons from lilly coupon for prescription cialis coupons online
pro abortion what is abortion pill abortion pill
abortion clinics in liverpool dilatation and curettage video dilatation and curettage video
abortion pill risks abortion pill prices abortion pill complications
abortion pill alternatives amazonschools.com abortion pill price
addyi addyi menopause addyi menopause
top grocery coupon sites website for free coupons discount codes
abortion pill online abloomaccessories.com teenage abortion pill
amoxicillin albayraq-uae.com amoxicilline
vermox doziranje news.hostnetindia.com vermox tablete doziranje
naltrexone for alcohol withdrawal link naltrexone mechanism
naltrexone tab 50mg s467833690.online.de fibromyalgia ldn
naltrexone compound partickcurlingclub.co.uk when to take ldn
side effects low dose naltrexone peider.dk naltrexone alcohol treatment
naltexone house.raupes.net low dose naltrexone lyme disease

گزارش صبحگاهی
تاریخ رصد : 1425 / 3 / 14

گزارش هاي رصد آخرين هلال صبحگاهي ربيع الاول 1425

منبع : سایت کمان آسمانی

                                                         گزارش هاي رصد آخرين هلال صبحگاهي ربيع الاول 1425
                                            در بامداد روز سه شنبه 29 ارديبهشت 1383 ، 18 مي 2004 ، 28 ربيع الاول 1425


گزارش شماره5

گزارش دهنده  انجمن نجوم كوير ، كرمان (تماس تلفني آقاي اميرزاده)
دو تن از اعضاي انجمن نجوم كوير كرمان بنام آقايان مجتبي بني اسدي و آرش بني اسدي در داخل شهر اقدام به رصد نموده اند. اين دو در ساعت 05:30 موفق به رويت هلال با دوربين 7x50 شده اند. بدليل غبار آلود بودن افق شرقي آنان نتوانسته اند هلال را با چشم غير مسلح رويت نمايند. زاويه ساعتي دو سر هلال از 5/5 تا 10 گزارش شده است.

گزارش شماره4
گزارش  دهنده آقاي سيد محسن قاضي مير سعيد ، تهران (پست الكترونيكي براي كمان آسماني)
اينجانب به علت سرما خوردگي شديد از همان پشت بام منزل رصد را شروع كردم , موانع طبيعي ( كوه) افق شمال شرقي حدود 5/4 درجه  كه در عكس ارسالي مشخص است , هوا بسيار تميز و عالي بود, طبق محاسبه زمانيكه به نظر مي رسيد ماه بالاي  موانع طبيعي رسيده به علت روشن شدن هوا ( خورشيد حدود 5/2 درجه زير افق بود ) من نتوانستم حتي با دوربين دو چشمي45×12 هلال ماه را رويت كنم,  اين رصد از نظر تجربه براي من بسيار ارزشمند بود.
با تجديد احترام : سيد محسن قاضي مير سعيد.


                                                                        عكس ارسالي جناب آقاي قاضي مير سعيد

گزارش شماره3
گزارش دهنده آقاي رضا محمدي پور ، صفا شهر ، استان فارس (پست الكترونيكي براي كمان آسماني)
با عرض سلام
گزارش رصد هلال صبحگاهي
محل: اطراف صفا شهر ( 30:37 شمالي و 53:10 شرقي)
تاريخ : 29/2/83
ابزار: يك دستگاه دوربين دوچشمي 15x70
راصدين: رضا محمدي پور و محمدرضا مرادي
پس از حدود نيم ساعت پياده روي موفق به يافتن افق باز شرقي شديم و حدود ساعت 05:38 ماه رصد شد و توانستيم تا ساعت 05:50 آن را رصد كنيم.
مختصات: سن حدود منفي 27 ساعت و 43 دقيقه ، فاز حدود 3/1 درصد ، ارتفاع حدود 6/3 درجه
طلوع خورشيد : ساعت 06:06
با سپاس

گزارش شماره2

گزارش دهنده  آقاي مجيد مرزاني ، تهران (گزارش تلفني)
جناب مرزاني براي رصد اين هلال در شرق تهران مستقر شده و از دوربين دوچشمي 10-30x50 استفده ميكردند. افق شرقي محل رصد داراي 2 درجه موانع بوده و بالاي آن آسمان صاف بوده است. عليرغم تلاش صورت گرفته ، هلال ماه رويت نشده است.

گزارش شماره1
گزارش دهنده
  آقاي عليرضا بوژمهراني ، اصفهان
تاريخ رصد : سه شنبه 29 ارديبهشت 1383 ، 18 مي 2004 ، 28 ربيع الاول 1425
رصدگاه : شهر جديد بهارستان ، كيلومتر 15 جاده اصفهان – شيراز
همراهان : آقايان خرسندي و ابراهيمي
تجهيزات : دوربينهاي دوچشمي 15x80 ، 10x70 ، 7x50 و 7x35 ، قطب نما ، دوربين عكاسي
موانع و شرايط جوي افق شرقي : موانع كمتر از 5/0 درجه ، 1 درجه غبار غليظ تيره ، 2 درجه غبار رقيق و بالاي آن آسمان صاف
زمان استقرار در محل : در ساعت 05:32
نتيجه رصد : هلال با دوربين دوچشمي رويت شد.
زمان اولين رويت : در ساعت 05:33
زمان آخرين رويت : در ساعت 06:00
زاويه ساعتي دو سر هلال : از 5/6-6 تا 5/10-10
خلاصه گزارش : دوشنبه شب من به محل رصد عزيمت كرده و با استفاده از قطب نما محل طلوع ماه را بررسي كردم. ميخواستم مطمئن شوم كه موانعي مانند كوه يا درخت در سمت طلوع ماه وجود ندارد. با دو تن از دوستان گراميم آقايان خرسندي ( اصفهان ) و ابراهيمي ( تهران ) هماهنگ كرده بوديم تا به اتفاق اين رصد را انجام دهيم. وقتي ما به محل رصد رسيديم ، چند دقيقه اي از طلوع ماه گذشته بود. با استفاده از قطب نما ، سمت ماه را بر روي افق تعيين كردم و به محض نشانه روي دوربين 15x80 بر روي آن محل ، هلال را ديدم. هلال در اين زمان در بالاي غبار غليظ قرار داشت. وجود لايه هاي مختلف غبار كه داراي غلظت هاي متفاوتي بودند باعث شد كه براي دقايقي هلال پنهان و پيدا شود. با عبور هلال از مقابل اين لايه ها ، وضعيت رصدي آن به صورت پايدار درآمده و تا ساعت 06:00 رصد آن ادامه يافت. بدليل وجود غبار در افق ، تلاش براي رصد هلال با چشم غير مسلح ، نتيجه اي در بر نداشت. من سعي كردم از هلال عكس بگيرم ولي غبار مانع اين كار شد. تنها در يكي از اين عكسها ، هلال با دشواري قابل تشخيص است.

 

                                       اين همان عكسي است كه هلال در آن بسختي قابل تشخيص است ، البته نه در اين سايز كوچك شده!!

 

                                                        آقاي ابراهيمي                                                           آقاي خرسندي

                                                                            طلوع خورشيد در محل رصد

how many women cheat on husbands black women white men married affairs sites
antibiotic for chlamydia go what is chlamydia symptoms
cheat boyfriend parentpower.com i had a dream that my boyfriend cheated on me
unfaithful husband site why women cheat on men they love
why people cheat thesailersweb.com women who cheat on men
what makes a husband cheat faithwalker.org women who cheat on husbands
walgreen photo promo code walgreen photo coupon code walgreens coupon deals
discount prescriptions coupons prescription discount coupons viagra free sample coupons
discount prescriptions coupons mikemaloney.net viagra free sample coupons
new prescription coupon floridafriendlyplants.com free coupon for viagra
abortion pill abortion pill abortion pill
viagra cheap online http://viagraforsaleuk1.com where to buy viagra online
cialis prescription prices lipseysguns.com discount cialis us
cordarone loading cordarone marevan cordarone hjertemedicin
presenter mha.dk present progressive
coupon prescription go coupons for cialis 2016
abortion clinics houston tx pros of abortion abortion pics
discount coupons for prescriptions cialis coupon printable coupons for cialis
prescription discount card viagra coupon card discount pharmacies
amoxicillin 500 mg amoxicillin dermani haqqinda amoxicillin dermani haqqinda
abortion pills third trimester abortion pill cost of abortions
nolvadex gegen gyno nolvadex wirkung bodybuilding nolvadex preis
non surgical abortion pill third trimester abortion pill buy abortion pill
clomid tapasztalatok clomid proviron pct clomid
viagra kaufen apotheke viagra kaufen apotheke osterreich pflanzliche potenzmittel
cialis prescription coupon online cialis coupons cialis coupons online
vermox cena vermox alkohol vermox sirup
voltaren ampul voltaren nedir voltaren nedir
addyi 100 mg addyi menopause addyi fda
prescription discount coupons manufacturer coupons for prescription drugs cialis coupons and discounts
vermox sirup vermox cena vermox prodej
nootropil review house.raupes.net nootropil review
what is abortion pill first trimester abortion pill free abortions
abortion pill clinics in houston abortion options abortion options
acetazolamide pka acetazolamide sivuvaikutukset acetazolamide cerebral edema
acetazolamide spc acetazolamide spc acetazolamide migraine
coupon for prescription free printable cialis coupons prescription drugs coupons
cialis trial coupon free printable cialis coupons cialis coupon 2015
cialis prescription coupon coupons for prescription drugs prescriptions coupons
cialis prescription coupon slb-coaching.com prescriptions coupons
medications pregnancy amres.nl online abortion
abortion pill alternatives average cost of abortion abortion pill price
top grocery coupon sites couponing sites discount codes
second trimester abortion abortion pill costs cheap abortion pill clinics
when is it too late to get an abortion pill abortion pill side effects pro choice abortion pill
amoxicillin al 1000 amoxicillin-rnp amoxicillin-rnp
types of abortion pill agama-rc.com abortion pill is murder
in clinic abortion pill abortion pill clinics in houston abortion pill process
pregnancy medication want an abortion pregnant pregnant pregnant
strattera discount coupon discount code for strattera strattera manufacturer coupon
duphaston tablete za odgodu menstruacije duphaston tablete kako se piju duphaston forum
clomid proviron gedave.ro clomid testosterone
vermox doziranje vermox tablete doziranje vermox tablete doziranje
abortion pill laws akum.org about abortion pill
cialis.com coupon cialis coupon code cialis coupons online
naltrexone compound partickcurlingclub.co.uk when to take ldn
vivitrol alcohol treatment blog.pelagicfm.com what is vivitrol used for
naltrexone shot lasertech.com low dose naltrexone depression anxiety

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .