پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : یکشنبه مورخ 3 مهر 1401 هجری شمسی ، مطابق با 28 صفر 1444 هجری قمری ، مطابق با 25 سپتامبر 2022 میلادی

گزارش سی و یکمین جلسه هم اندیشی

منبع: وبلاگ ستاد استهلال استان فارس
 
سی و یکمین جلسه ستاد استهلال استان فارس در آخرین ماه در سال ۹۲ ٬ در رصد خانه آستانه برگزار شد.
 
 
 اولین قسمت این جلسه مربوط به بررسی وضعیت رویت پذیری هلال جمادی الاول بود که توسط آقای محسن شریفی٬  از رصد گران باتجربه٬ ارائه شد. با توجه به پارامترهای بررسی شده٬ هلال در شامگاه ۲۹ ام ربیع الثانی قابل رویت نخواهد بود اما هلال شامگاهی ۳۰ ام به راحتی قابل مشاهده است.

در ادامه آقای فیضی٬ مسئول اجرایی ستاد استهلال استان فارس از کمیته بندی ستاد به طور تخصصی خبر دادند که اعضای ستاد در این کمیته ها به همکاری خواهند پرداخت. فیضی اظهار داشت که به زودی تدابیر جدیدی در خصوص نحوه کار اعضا اندیشیده خواهد شد که در جای خود اعلام خواهد شد.
 

 آقای امیری٬ دکترای فلسفه و از اساتید دانشگاه در رشته فلسفه٬ موضوع جدیدی با عنوان روش تحقیق و پژوهش و مقاله نویسی را آغاز کرد. امیری در ابتدا به این نکته اشاره کرد که پژوهش  امروی لازم است و اگر موضوع خوب را انتخاب کنیم و ساختار مقاله را بشناسیم٬ قادر به نوشتن مقاله خواهیم بود.
 
 
 پژوهش در گذشته و امروز مورد مقایسه قرار گرفت و ساختار مقاله به طور مفصل بیان شد. قرار بر این شد تا اعضا دو مقاله را از لحاظ ساختاری بررسی کنند و در جلسه ای که جمعه همین هفته برگزار میشود نتایج کار خود را اعلام کنند.
رضا جمالی٬از کارکشتگان رویت هلال٬ به رصد گران پیشنهاد داد که از همین حالا به فکر هلال بحرانی سال آینده باشند و در این خصوص برنامه ریزی کنند.
 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .