پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : دوشنبه مورخ 26 مهر 1400 هجری شمسی ، مطابق با 11 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 18 اکتبر 2021 میلادی

خبر فوري 1 : تعدادي از رصدگران موفق به رويت هلال ذيحجه شدند

 ضمن آرزوی داشتن شب یلدای خوش در کنار خانواده هایتان باستحضار می رساند طبق اخبار اولیه که از رصدگاههای مختلف بدست آمده است در اغلب رصدگاههای کشور علی رغم وجود هوایی صاف و بدون ابر , وجود غباری بیش از 5درجه باعث شکست رصدگران در رویت هلال ذیحجه 1427 شد .
طبق اخبار واصله آقایان علیرضا بوژمهرانی عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری و از رصدگران با تجربه ی کشور با استفاده از دوربین دو چشمی 80*15 موفق به رویت و عکسبرداری از این هلال گردیدند همچنین آقای عباس احمدیان رصدگر با تجربه ی شاهین شهری نیز توانسته است این هلال زیبا و دلفریب را که مدتها است فکر رصدگران را به خود مشغول کرده است , با استفاده از ابزار رصد نماید . ان شاءالله گزارش این عزیزان به محض وصول در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت .
لازم به ذکر است رویت این هلال با چشم غیر مسلح بحثی بود که میان صاحبنظران رویت هلال جنجالهای فراوانی را بر انگیخته بود و رصد و گزارشهای متعدد می توانست  به این بحث خاتمه دهد .
البته هنوز قضاوت در این خصوص زود است و باید منتظر جمع بندی گزارشات بود تا ببینیم آیا رصدگران موفق به رویت این هلال با چشم غیر مسلح شده اند یا نه ؟
 
شادیهایتان به بلندی امشب و غمهاتان به کوتاهی امروز
موفق وموید باشید

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .