پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : چهارشنبه مورخ 6 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 22 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 26 ژانویه 2022 میلادی

بررسی تاریخ رویت هلال ماه ایران از سال 1345 هجری شمسی تا کنون در باشگاه نجوم تهران

 

عصر چهارشنبه25 دی92 ، صد و سی و یکمین نشست باشگاه نجوم تهران و سی و نهمین باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسـی تهران با حضور جمعی از اساتید، منجمان نوجوان، جوان و آماتور کشور در تالار کهکشان مرکز علوم برگزار می شود.


اخبارعلمی باشگاه که در مورد رخدادهای آسمانی بهمن ماه است، اکتشافات اخیر دانشمندان علم نجــوم، رویدادهای آسمان در ماه گذشته و جدیدترین تصاویر ارائه شده در سایت ناسا توسط (دانش آموختــه مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و رتبه دوم المپیادکشوری) بیان می شود.

اولین سخنرانی علمی این برنامــه با موضوع« ماده تاریک »، توسط دکتر میرترابی (عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا) به مخاطبان برنامه ارائه خواهد شد.

دومین سخنران علمی این برنامه استاد محمد رضا صیاد (محقق برجسته رویت هلال) است که سخنرانی خود را با موضوع «تاریخ رویت هلال ماه در ایران از سال 1392-1345 هجری شمسی» برای علاقه مندان بیان میکند.

نمایش کلیپ نجومی، پرسش و پاسخ علمی ، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز به نفرات برتر  از دیگر برنامه های این نشست علمی است.

این برنامه از ساعت 17 آغاز و با رصد اجرا مقابل رویت در صورت مساعد بودن شرایط جوی در ساعت20دقیقه به پایان خواهد رسید.

شایان ذکر است علاقه‌مندان میتوانند جهت عضویت دراین باشــگاه و حضور در این برنامه به نشانی میــدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی(عرفات)- شمارۀ 22- مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای22293280،22805006،22292246 (داخلی104) تماس بگیرند.

منبع : سایت باشگاه نجوم تهران

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .