پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : چهارشنبه مورخ 6 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 22 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 26 ژانویه 2022 میلادی

یک سئوال نجومی در حوزه ی هلال ماه

به نام خداوند جان و خردبا عرض سلام خدمت اساتيد بزرگوار پزوهشگران ارجمند و رصدگران بسيار عزيز و محترم.

به عرض مي رسانم مدتهاست ميل داشتم در ارتباط با افزايش اطلاعات و بررسي ان و انتقال اطلاعات علمي و رصدي بين رصدگران – اساتيد و پزوهشگران مطالبي رد و بدل شود اينكار چند جنبه مثبت خواهد داشت دانشمان را به روز مي كنيم ، دانش گذشته را مرورمي كنيم ، شور و هيجاني را شروع خواهيم نمود ، از حالت سكون كمي خارج مي شويم و عزيزاني كه جديدا وارد كارزار رويت هلال ماه شده اند را درمي يابيدم ابنجانب يك سوال برايم مطرح بود جواب ان بسيار ساده اما ادامه مباحث ان كمي پيچيدگي دارد از اساتيد ، پژوهشگران و رصدگران محترم انتظار دارم ميدان را خالي نگذارند و جواب سوال اينجانب را هر طور كه مي دانند به ادرس ذيل بفرستند نتيجه اخر كار بسيار مهم و در بحث رويت هلال ماه راه گشا خواهد بود.

سوال : سه جدول برايتان فرستادم در جدول يك و دو با اينكه جدايي زاويه اي فرق مي كند اما فاز ماه  ، فاصله ماه از زمين و سن هلال يكي است و در جدول سوم با اينكه فاز ماه با دو هلال بالا يكي است اما جدايي ان با انها فرق مي كند .


لطفا اين سوال را با همديگر بررسي كنيم در ادامه به نتايج بسيار خوبي خواهيم رسيد .

لطفا جوابها را به ادرس ذيل بفرستيد تا در سايت قرار گيرد ، پيشنهاد مي كنم اصلا به فكر درست يا غلط بودن جواب نباشيد مهم نتيجه كار است اگر هم خواستيد ناشناس بمانيد و من را امين ميدانيد به من بگوييد .با نهايت احترام.

 سيد محسن قاضي ميرسعيد.17.10.92  

mgmirsaeeds@gmail.com

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .