پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : شنبه مورخ 9 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 25 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 29 ژانویه 2022 میلادی

گزارش نخستین باشگاه رویت هلال ماه

 نخستین باشگاه رویت هلال در جمع صمیمی اساتید و رصدگران باسابقه ی رویت هلال از ساعت 16 در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران آغاز شد. ابتدا مهندس ثامنی مدیریت محترم مرکز علوم و ستاره شناسی و از رصدگران باسابقه ی رویت هلال به بیان اهداف باشگاه رویت هلال پرداختند و نظرات مختلف حاضرین را در مورد نحوه ی برگزاری باشگاه و تصمیمات سازنده در آینده جویا شدند. سپس مهندس سید محسن قاضی میرسعید رکورددار جهانی رویت هلال به بیان نظرات خود در مورد وضعیت جاری رویت هلال و لزوم برگزاری چنین نشست ها و تصمیمات سازنده در آینده پرداختند.

در ادامه ی باشگاه آقای ابراهیمی از رصدگران رویت هلال به ارائه گزارشی از رویت هلال صفر 1435 و رکوردشکنی های انجام شده و همچنین دستاوردهای سفر گروه اعزامی به استان کرمان پرداختند و سخنرانی پایانی را استاد ارجمند جناب آقای صیاد انجام دادند که به بررسی رویت پذیری هلال ربیع الاول 1436 با استفاده از روش گروه 70 نقطه ای اختصاص داشت.
نخستین باشگاه رویت هلال با جمعی صمیمی به علت وجود مباحث مختلف علمی و بیان نظرات حالت مباحثه پیدا کرده بود و تا ساعت 20:30 به طول انجامید و سپس با گرفتن عکس های یادگاری به پایان رسید.
در این باشگاه طی مشورت های انجام شده تصمیماتی در مورد زمان و نحوه ی برگزاری باشگاه گرفته شد و باشگاه به صورت ماهانه ادامه خواهد یافت که سایر موارد در آینده ای نزدیک به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.
در پایان چند عکس از برنامه را ملاحظه می فرمایید.
 
 
 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .