پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : یکشنبه مورخ 3 مهر 1401 هجری شمسی ، مطابق با 28 صفر 1444 هجری قمری ، مطابق با 25 سپتامبر 2022 میلادی

پاسخ آقای علیرضا بوژمهرانی به ابراز لطف آقای میرسعید

 

سرور گرامی ، استاد ارجمند و دوست دیرینه جناب آقای مهندس میر سعید
 
با سلام
             دیشب که از سفر تابستانی مراجعت کردم متوجه شدم همچون همیشه لطف شما شامل حال این کمترین شده و بزرگوارانه مطالبی را در مورد همایش اخیر انجمن نجوم آماتوری ایران بیان فرموده اید. از اینکه برگزاری این مراسم را اطلاع ندادم پوزش میخواهم. هم میدانستم که کسالت دارید و راضی به زحمت نبودم و هم خجالت
می کشیدم که در مجلسی که جنابعالی و یا استاد صیاد حضور داشته باشید بخواهند از اقدامات ناچیز بنده یاد کنند.
 
            همانگونه که در یادداشت ارسالی برای این همایش ذکر کرده ام ، رویت هلال ماه باعث شده که در جای جای ایران عزیز ، دوستانی گرانقدر بیابم که مصاحبت ، همکاری و دیدار آنان باعث مسرت و شادمانی فراوان بنده بوده و تداوم این ارتباطات صمیمی آرزوی همیشگی من است. بی تردید در جمع این افراد ، جنابعالی جایگاه منحصر بفرد و ویژه ای دارید چرا که علاوه بر دوستی ، استاد و مربی دانا ، هوشمند و با تدبیری برای اینجانب بوده اید و هستید. خداوند متعال را شاکرم که نعمت این دوستی و این شاگردی را به بنده عطا نموده است.
 
            از دوستی ما سالهای نسبتا" زیادی میگذرد. همانطور که فرموده اید در موضوع رویت هلال همکاریها و همفکریهای فراوانی با هم داشته ایم که در میان این حجم کار ، تفاوت سلیقه ها و اختلا نظرات فنی هم وجود داشته و ممکن است از این پس نیز وجود داشته باشد. اما بنده به سهم خودم شهادت میدهم که حتی در این موارد نیز شما حرمت دوستی را حفظ کردید و حق استادی را در مورد این شاگرد بجا آوردید. هر چند جنابعالی از جمله اساتید و بزرگان رویت هلال ایران و جهان هستید ، هر چند کوله باری از تجربیات بی نظیر و یکتا در زمینه ی رویت هلال دارید اما آن چیزی که شما را از دیگر متخصصان و افراد با تجربه متمایز می سازد ، عمق اعتقاد شما به دوستی و ایستادگی در ادای حق دوستی است. بنده بارها و بارها شاهد بوده ام که چگونه برای اینکه رصدگری بتواند به علائق رصدی خود بپردازد ، متحمل سختیهای فراوان شده اید تا دیگران بتوانند در مسیر رویت هلال گام بزنند. در این دوران کمتر میتوان افرادی را یافت که اینگونه ایثارگرانه پای دوستی بایستند.
 
            هر چند زبان و کلام قادر به قدردانی نیست اما تشکر زبانی و کلامی بنده را پذیرا باشید چرا که دیگر چیزی جز این ندارم که بیان کنم. دنیا دنیا سپاس و تشکر تقدیم شما باد
 
با تقدیم احترام مجدد
  علیرضا بوژمهرانی


 

 جهت مطالعه ی نامه ی آقای میرسعید به آقای بوژمهرانی بر روی اینجا کلیک کنید

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .