پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : چهارشنبه مورخ 6 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 22 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 26 ژانویه 2022 میلادی

تقديراز رصدگر و پزوهشگر رويت هلال ماه توسط انجمن نجوم آماتوري

 

به نام خداوند جان و خرد
 
با كمال مسرت و شادماني انتخاب استاد گرامي و دوست عزيز جناب اقاي مهراني به عنوان منجم نمونه اماتور كشور در سال 1392 را به ايشان ، پژوهشگران و علاقه مندان به رويت هلال ماه تبريك عرض مي نمايم.
 اينجانب سالهاست جناب مهراني را از نزديك ميشناسم و مي دانم چقدر در ترويج علم و كمك و راهنمايي به رصدگران رويت هلال ماه تلاش و كوشش بدون انتظاري را داشته دارند و انشالله خواهند داشت ، ايشان سالهاست در اين زمينه فردي فعال با دقت وصاحب نظر هستند دوستي و همكاري ما به سالهاي دور برميگردد و تا سالهاي اينده به اميد خدا ادامه خواهد داشت و اميد است تمام علاقه مندان به رويت هلال ماه از وجود ايشان نهايت استفاده را ببرند ، همانطور كه شخص من در اين سالها از وجود ايشان بهره مند بوده و در خيلي موارد از رهنمودهاي ايشان كسب فيض نموده و انشالله باز هم خواهم برد.
لازم مي دانم به بهانه همين موضوع چند مطلب را به اطلاع علاقه مندان به رويت هلال ماه برسانم :
از ايشان به خاطر حضور نداشتن در مراسمشان صميمانه عذر خواهي مي كنم همانطور كه ايشات مطلع هستند در ان روز در تهران نبودم و به علت كسالتي كه داشتم قادر به حركت نبودم ضمن اينكه هيچ گونه خبر رساني در اين مورد صورت نگرفت و اگر كسي مي دانسته و به من نگفته جفا نموده ، خود جناب مهراني نيز به من خبر ندادند هرچند اين احتمال قوي را مي دهم كه ايشان فردي است با تواضع و لذا تواضع ايشان باعث شد تا شخص من از حضور در اين مراسم محروم بمانم.
دوستان و علاقه مندان به رويت هلال ماه مطلع هستند بين من و اقاي مهراني سالهاست در زمينه رويت هلال ماه ضمن همكاري صميمانه و برادرانه گاها اختلاف سليقه هاي نيز بوده نامه هاي متعددي بين من و ايشان رد و بدل شده تعدادي از انها را دوستان خوانده اند و از متن بعضي از انها نيزمطلع نيستند خداوند بزرگ را شاكرم در اختلاف سليقه ها نهايت احترام بين ما بوده هست و خواهد بود وانشالله مطالب جديد رد و بدل شده بين من و ايشان را ملاحظه خواهي فرمود و بازهم خواهيد ديد چه زيبا مي توان همديگر را نقد كرد ؛ تاييد كرد بحث كرد و با لبخند به نتيجه رسيد.
 اما ناچارم گله اي دوستانه داشته باشم از افرادي كه به طنز ، رصد رصدگران رويت هلال ماه را به بازي مي گيرند و ومطالبي را مطرح مي كنند كه دل انسان به درد مي ايد الفاظي كه شايسته دوستاني كه عمري است در اين زمينه رصد كرده و داراي رتبه هاي بالاي هستند نيست ؛ رصدگراني را كه من از نزديك مي شناسم و مي بينم چه زحماتي مي كشند در گرما و در سرما در ارتفاعات خطرناك در جايي كه مار و عقرب فراوان ديده شده ( همين رصد هلال ذي القعده در دربندسر ) باور كنيد عزيزان اين مطالبي كه مي فرماييد جفا در حق اين عزيزان است افرادي كه براي دلشان و عشقي كه بكارشان دارند صدها كيلومترمسير منزل تا ان مكان را با كوهي از وسيله طي مي كنند تا به عشقشان حرارت بيشتري بدهد ؛ اين الفاظ شايسته شما دوستان گرامي كه بعضا تعدادي از انها را مي شناسم نيست باور كنيد ما هم مي توانيم جواب دهيم و البته به خوبي ؛ من بارها اعلام كرده ام اگر انتقاد – نقد و مطلبي را درذهنتان و در دلتان داريد بيان كنيد اگر توانستيم جواب مي دهيم اگر بلد نبوديم ياد مي گيريم و مي اموزيم اين گوي و اين ميدان امتحان كنيد باور بفرماييد يا قانع مي شويم يا قانع مي كنيم ، در يك گوشه نشستن و زحمات عزيزان رصدگر را به صورت ... زير سوال بردن دور از انتظار است اميدوارم بجاي اينگونه حركات به ما راهنمايي كنيد پند و اندرز بدهيد گله كنيد نقد كنيد بپرسيد مطمئن باشيد گوش شنوا را خواهيد ديد.
مطالب بيشتري نيز هست كه نمي خواهم در اين نامه شيريني مطلب را به تلخي بكشانم ان شيريني گواراي وجود جناب اقاي مهراني ؛ دوستان وعلاقه مندان به رويت هلال ماه.
 اينجانب به نمايندگي از طرف گروه غيرحرفه اي رويت هلال ماه مجددا به ايشان كه خود عضو گروه هستند تبريك عرض نموده انشالله خداوند وجود نازنين ايشان را براي ما سالهاي سال حفظ فرمايد انشالله ؛ به پيوست چند قطعه عكس كه دو قطعه ان مربوط به مراسم و بقيه ما را به سالهاي دورتر ان موقع كه گرد سفيدي مو كمتر خودش را نشان ميداد به رسم ياد بود تقديم مي گردد.
 
با نهايت احترام سيد محسن قاضي ميرسعيد
   
 
   
   


;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .