پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : شنبه مورخ 9 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 25 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 29 ژانویه 2022 میلادی

چهلمین روز درگذشت رکورد دار رویت هلال


سحرگاهان ۱۹ رمضان امسال -یکشنبه 6 مرداد 1392- بود که متوجه شدم ساعتی قبل آقای جواد قره باغی در راه بازگشت از مراسم شب قدر در همدان٬ در اثر صانحه تصادف به دیار باقی شتافته است. چه تقدیری داشت که اکنون در روز جمعه 15 شهریور و در روز رصد هلال ذیقعده ، چهل روز از درگذشت ایشان می گذرد. روح بلندی داشت که در سن 25 سالگی اینگونه ما را تنها گذاشت. 
وی متولد 3-3-1367 بوده و چندین سال است به همراه دوستانش از جمله آقای سبحان حیاتی در همدان با انجام برنامه ها و رصد های نجومی کمک بزرگی به رشد نجوم آماتوری نموده است. علاقه ایشان به رویت هلال باعث شد تا برای هلال شعبان راهی یزد شده و من را در رصد رکورد دار روزگاهی شعبان در تاریخ 1-4-1391 همراهی نمایند. در این رصد ایشان چشمان تیز بینی داشت و بلافاصله بعد از اینکه من محل هلال را به ایشان نشان دادم٬ هلال را دید و شکل آن را به درستی رسم کرد. در آن لحظه جدایی زاویه ای هلال حدود ۲۰ درجه بود. چند عکس به یاد این مرحوم در زیر آورده ام :
ضمنا مراسم شب چهلم آن مرحوم روز پنج شنبه ۱۴ شهریور از ساعت 16 تا 18 در مسجد النبی همدان بر گزار می گردد .
 
 


;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .