پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : دوشنبه مورخ 3 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 18 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 25 اکتبر 2021 میلادی

حمايت صنعت اپتيک اصفهان از برنامه رصد هلال ماه رجب

منبع : سایت کمان آسمانی

صنعت اپتيک اصفهان ( وابسته به وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلع ) که توليد کننده وسايل اپتيکی نظير انواع دوربينهای دوچشمی نظامی و تلسکوپ است در نظر دارد تجهيزات مورد نياز تعدادی از گروههای رصد هلال ماه رجب را تامين نموده و از اين طريق از اين برنامه مهم حمايت نمايد. سال گذشته آقای عليرضا موحد نژاد توانست با دوربين دوچشمی 150*40 توليدی صنعت اپتيک اصفهان ، هلال ماه جمادی الثانی 1422 را مشاهده نموده و با اين رصد رکورد کمترين جدائی زاويه ای بين ماه و خورشيد را بنام خود به ثبت برساند.

امسال صنعت در نظر دارد دوربينهای 150*40 و 120*20 و همچنين تلسکوپهای 8 اينچ خود را در اختيار شکارچيان هلال قرار دهد. در منطقه ايران ، بدليل پارامترهای بحرانی موقعيت هلال ، بدون ابزار فدرتمند رصدی ، رويت هلال غير ممکن خواهد بود. در تصاوير زير آقای عليرضا موحدنژاد (راست) را در حال رصد هلال ماه جمادی الثانی با دوربين 150*40 و آقای محمد رحيمی (چپ) را در حال تمرين با دوربين 120*20 ملاحظه مينماييد.

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .