پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : دوشنبه مورخ 3 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 18 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 25 اکتبر 2021 میلادی

پيش بينی رصدی آخرين هلال های سال 1391(سیدقاسم رستمی)

 

با فرا رسيدن مقارنه ماه جمادی الاول 1434 در روز دوشنبه 21 اسفند 1391 ساعت 23 و 22 دقيقه، و همچنين حساس بودن هر يک از دو هلال صبحگاهی و شاهگاهی نزديک به اين دو مقارنه، رصدگران علاقه مند، توجه زيادی به اين دو هلال نموده اند. ضمن تشکر از مهندس قاضی ميرسعيد و آقای سلطان الکتابی برای مطالب و نکات بسيار مفيدشان در اين زمينه و با احترام به نظرات تمام متخصصين و کارشناسان رؤيت هلال، در زير نقشه های پيش بينی رؤيت پذيری این دو هلال را بر اساس مدل مثلثی تقديم می دارم :

 

برای ديدن هلال صبحگاهی 21 اسفند، نياز به يک دوريبن 50 تا 70 ميليمتر در مناطق مختلف می باشد. اگر چه ديدن هلال در منطقه جنوب شرق با چشم غير مسلح در شرايط بسيار استثنايي ممکن است فراهم شود که در صورت ديده شدن، رکوردی به ثبت خواهد رسيد.

 

در نيمه غربی و مرکزی کشور رصدگران می توانند هلال شامگاهی 22 اسفند را با کمی تجربه، با چشم غير مسلح رؤيت نمايند. در بين دو خط قرمز و آبی (بر طبق نقشه) در صورت وجود رصدگران با تجربه و داشتن شرايط جوی مناسب، امکان ديدن هلال با چشم غير مسلح وجود دارد. اما ديدن هلال در نيمه شرقی کشور با دوربين ها دوچشمی کوچک مثل 50*20،  دور از انتظار نيست.

با آرزوي داشتن آسماني بدون ابر و غبار و تبريک سال جديد به تمام رصدگران هلال
سيد قاسم رستمي – عضو گروه غير حرفه اي رؤيت هلال
بجنورد - 19-12-1391

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .