پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : پنجشنبه مورخ 29 مهر 1400 هجری شمسی ، مطابق با 14 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 21 اکتبر 2021 میلادی

تبریک بخاطر ثبت رکورد وداع تا دیدار

 

صبح امروز گزارشهای رویت هلال رو در پایگاه اطلاع رسانی هلال ماه خوندم. خوشبختانه حداقل 5 گزارش مستند و دقیق از ثبت رکورد وداع تا دیدار  در اختیار داریم. راستش باز هم تاسف میخورم که فقدان اطلاع رسانی دقیق قبل از رصد ، در مورد اهمیت چنین رکوردی که خیلی دیر بدست میاد باعث شده که تعداد گزارشها خیلی محدود بشه. شاید اگر فرمایشات جناب مهندس میر سعید  در اطلاعیه ای که چند روز قبل از زمان رویت هلال صبحگاهی صفر منتشر کردند نبود ، همین تعداد گزارش رو هم نداشتیم. امیدوارم بلاخره روزی فرا برسه که این مشکل حل بشه.

5 گزارش موجود کنونی خیلی میلی متری با هم تفاوت دارند. بهترین رکورد ثبت شده متعلق به جناب آقای مهندس رستمی است که موفق شدند رکورد وداع تا دیدار 34 ساعت و 38 دقیقه رو به ثبت برسونند. پس از ایشون جناب آقای سلطان الکتابی و بنده رکورد 34 ساعت و 40 دقیقه رو ثبت کردیم. جناب آقای همایونی رکورد 34 ساعت و 43 دقیقه و جناب آقای ابراهیمی هم رکورد 34 ساعت و 48 دقیقه رو ثبت کردند.  دو رصدگاه جناب آقای رستمی حدود 74 کیلومتر با هم فاصله داره اما به اعتقاد بنده این فاصله ( و حتی مقادیر بیشتر از اون تا جایی که هر دو رصدگاه در داخل خاک سرزمینی ایران عزیز باشه ) تاثیری در نتایج نداره و ایشون موفق شده اند بهترین زمان وداع تا دیدار رو در این دو رصد بنام خودشون و بنام ایران ثبت کنند.

اگر این رکورد ، یک رکورد جهانی است ( که ظاهرا" اینگونه است ) تمایل دارم اولین کسی باشم که صمیمانه ترین تبریکات خودم رو به جناب مهندس رستمی تقدیم میکنم. دقت نظر و پشتکار ستودنی جناب مهندس رستمی باعث شده که ایشون یکی از ستونهای اصلی خیمه ی رویت هلال ایران باشند. بدست آوردن چنین موفقیتهایی نتیجه ی حادثه یا اتفاق نیست. مطالعه ، پژوهش و کار رصدی پیگیر و مستدام ، پیش نیاز رسیدن به قله های افتخار است که بحمدالله تمامی اینها در وجود جناب رستمی جمع است.

امیدوارم تنور رویت هلال ایران ، با رصدهای ارزنده ای که طی چند روز گذشته انجام شده یه بار دیگر داغ و پر حرارت بشه و روز بروز شاهد افتخار آفرینی های بیش از پیش توسط رصدگران پر تلاش کشورمون باشیم.

منبع : وبلاگ آقای بوژمهرانی

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .