پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : دوشنبه مورخ 3 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 18 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 25 اکتبر 2021 میلادی

اطلاعیه ستاد استهلال استان فارس (شماره 1)

 

 
به اطلاع رصدگران ارجمند استان می رساند با توجه به نزدیک شدن برنامه رصد هلالهای رمضان و شوال 1433، ستاد استهلال استان فارس در نظر دارد طبق روال 9 سال گذشته، برنامه ویژه ای جهت رصد این دو هلال ارزشمند برگزار نماید. از آنجا که برگزاری هر چه بهتر این برنامه، جز با یاری رصدگران محترم و سازمانهای همکار، امکانپذیر نمی باشد و ستاد استهلال استان جهت برنامه ریزی هر چه بهتر نیازمند اطلاعات رصدگران ارجمند است، از رصدگران متقاضی همکاری با ستاد دعوت می گردد ضمن مطالعه دقیق این اطلاعیه و رعایت بند به بندآن، موارد خواسته شده را در زمان مقرر در اختیار ستاد استهلال قرار دهند. مسئولیت انجام کلیه امور و پیگیری تا حصول نتیجه، بر عهده سرگروه خواهد بود.
1- ستاد استهلال استان فارس تمام تلاش خود را جهت تهیه امکانات مورد نیاز رصدگران اعم از وسیله ایاب و ذهاب، تغذیه و هماهنگی های لازم جهت مکان استقرار رصدگران محترم انجام خواهد داد.
2- تهیه ابزار آلات رصدی بر عهده رصدگران محترم خواهد بود. ستاد استهلال تلاش خواهد نمود ابزار رصد اعم از دوربین دوچشمی، جی پی اس و قطبنما را به تعداد محدودی از طریق سازمانهای همکار تهیه نماید.
3- به کلیه سرگروهها، حکم ماموریت اعطا خواهد شد که لازم است پس از بازگشت، اصل حکم ماموریت به نمایندگان ستاد تحویل گردد. لذا در نگهداری از آن توجهات لازم را مبذول فرمائید.
4- حکم ماموریتهای صادره صرفا جهت شناسایی و هماهنگی های لازم گروههای رصدی در رصد هلال رمضان و شوال 1433 می باشد و هیچگونه ارزش و اعتبار دیگری ندارد. لذا هرگونه استفاده دیگر، سوء استفاده محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت.
5- گروههای رصد همکار با ستاد استهلال، موظف به رعایت قوانین موجود و رعایت شئونات اخلاقی می باشند. بدیهی است هرگونه تخطی از قوانین، از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهد شد.
6- سرگروههای رصدی موظفند حداکثر تا تاریخ 5 تیرماه 1391، فرم مربوطه را (که از طریق سایت ستاد استهلال قابل دریافت است) تکمیل و به آدرس پست الکترونیکی ستاد ارسال نمایند.
7- هر گروه شامل 4 نفر به شرح ذیل خواهد بود: سرگروه، رصدگر کمکی، محاسب، عضو گروه
8- رصدگران محترم باید مکان رصد خود، تجهیزات موجود و تجهیزات مورد نیاز خود را در فرم مذکور اعلام نمایند.
9- با توجه به زمان محدود پیش رو، به فرمهای ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و گروه حق اعتراض نخواهد داشت.
10- رصدگران محترم از هرگونه تغییر در فرمت فرم اعم از تغییر در فونت، رنگ و ... جدا خودداری نمایند.
11- رصدگران محترم در تکمیل فرم دقت کافی مبذول نمایند. اطلاعات ارسالی مبنای انجام تشریفات اداری خواهد بود و مسئولیت هرگونه تناقض بر عهده سرگروه می باشد.
12- در تکمیل فرمها، صرفا اطلاعات خواسته شده، درج گردد و از اطلاعات اضافی، خودداری شود.
13- در بخش سابقه رصد، صرفا سوابق رصدی در زمینه هلال ماه درج گردد.
14- ستاد استهلال پس از بررسی درخواستهای ارسالی و بررسی امکانات موجود، در جلسه ای که در تاریخ 21 تیرماه در مکان سالن همایشهای شهرداری منطقه 5 شیراز برگزار می گردد، گروههای رصدی را به سازمانهای همکار معرفی خواهد نمود.
15- حضور گروههای رصدی در جلسه 21 تیرماه الزامی است.
16- ستاد استهلال استان در خصوص درخواستهایی که بعد از تاریخ 5 تیرماه به ستاد ارسال گردد، تعهدی نخواهد داشت.
17- در روز رصد، آقایان سبوحی (مدیر اجرایی ستاد) و تمدنی نژاد (دبیر علمی کمیته علمی-تخصصی) در دفتر ستاد مستقر خواهند بود. لذا رصدگران ارجمند لازم است گزارشهای خود را در (در صورت رویت بلافاصله و در صورت عدم رویت حداکثر تا 1 ساعت پس از غروب خورشید) به آقایان سبوحی و تمدنی نژاد اعلام نمایند.
18- انتخاب رصدگاه به عهده رصدگران خواهد بود. لذا بر اساس تاکیدات ستاد استهلال کشور، موکدا توصیه می گردد رصدگران از انتخاب مناطق صعب العبور جدا پرهیز نمایند.
امید است با رعایت موارد فوق الذکر و پشتوانه برگزاری 12 برنامه رصدی مدون طی یک سال گذشته، برنامه رصد دو هلال مهم رمضان و شوال امسال با بالاترین کیفیت علمی و اجرایی برگزار گردد.
با آروزی موفقیت و سربلندی
ستاد استهلال استان فارس

آدرس وبگاه جدید ستاد استهلال استان فارس:
http://estehlalfars.blogfa.com

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .