پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : چهارشنبه مورخ 29 دی 1400 هجری شمسی ، مطابق با 15 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 19 ژانویه 2022 میلادی

پاسخی به نقد و سوء تفاهمات احتمالی

 

با سلام خدمت رصدگران هلال ماه به خصوص مدیریت محترم وبگاه موفق هلال ماه

در مورد صحبت هایی که در مورد قلم تند اینجانب در نقد رصد جیمز استم فرمودید بنده از شخصی و افرادی اسم نبرده ام که خدایی ناکرده به قول شما عزیزان بر اعتبار و شخصیت فرد یا افرادی خدشه ای وارد شود. من خود را همواره فرد کوچک و بی دانشی در رویت هلال می دانسته و می دارم و اگر می نویسم دغدغه های آینده ی رویت هلال برایم مهمتر از ناراحت شدن فرد یا افرادی است. عزیزان، همه ی ما در قبال مسائل اطرافمان مسئولیم. من در حدود 5 سال ساکت نشستم و لام تا کام حرفی نزدم تا ببینم سایر بزرگان رویت هلال چه برنامه ای را برای آینده ی برنامه ریزی می کنند. ولی آشفتگی و بی برنامگی ها از یک طرف و اظهارنظرهای عجیب و بدون تحقیق علمی از طرف دیگر من را بر این داشت تا چنین نقدی بنویسم تا بلکه کمی به خودمان بیاییم و در سحر و جادوی خارجی ها غرق خواب نشویم. مگر آن که شما عزیزان به توانایی های رصدگران ایرانی شک داشته باشید. در کجای دنیا مرسوم است که یک رصدگر ادعای رویت کرد فردا برایش ایمیل بزنند و تبریکات را در کمترین فرصت تقدیم کنند؟ چطور می توان چنین رصد مهمی را بدون کنکاش و بررسی و رعایت جوانب احتیاط پذیرفت؟

وقتی بنده از جوانب مختلف و با ارائه انواع و اقسام دلیل ها یک رصد را بررسی می کنم چرا بایستی برداشت های منفی از آن شود؟ مگر خدای ناکرده دیوانه هستم که به بزرگان خدای ناکرده توهینی انجام دهم؟

امیدوارم دوستان عزیز به این نقد به چشم آینده نگری در رویت هلال بنگرند. زیرا اگر بخواهیم دائماً در تعارفات روزمره ی فعلی گرفتار شویم نباید در سال های آینده انتظار تغییر و یا پیشرفتی را در این حیطه ی علمی شاهد باشیم.

در پایان اگر خدای ناکرده از نقد بنده بوی توهین یا سایر مسائل به مشام می رسد صمیمانه عذرخواهی می کنم و باز هم تأکید می کنم که با نگاهی مثبت به این نقد بنگربد.

با سپاس

علی ابراهیمی سراجی

12 اردیبهشت 1391

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .