پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : یکشنبه مورخ 3 مهر 1401 هجری شمسی ، مطابق با 28 صفر 1444 هجری قمری ، مطابق با 25 سپتامبر 2022 میلادی

گزارشهاي رصد هلال صبحگاهي ربيع الاول 1430

گزارش شماره 3
گزارش دهنده :
آقاي محمد زاده آرام
 
 
 Iran: Cloudy: ICOP member Mr. Mohammad Zahed Aram mentioned that it was totally cloudy.
 
 

گزارش شماره 2
گزارش دهنده : آقاي مهدي رحيمي

اينجانب در  صبحگاه چهارشنبه و پنجشنبه 5 و 6 فروردين 88 در رصدگاه حاضر لكن به دليل ابرناكي هوا در هيچ يك از روزهاي مذكور موفق به رصد هلال نشدم لازم بذكر است در صبحگاه پنجشنبه ابزار رصدي اينجانب تلسكوپ 6 اينچ ويكسن موتور دار بود  .

 

گزارش شماره 1

گزارش دهنده : ستاد استهلال شهرستان سیرجان

پايگاه اطلاع رساني هلال ماه  حضور مجدد دوست گرامي ، آقاي صادق فرهادي را در برنامه هاي رصدي تبريك عرض نموده و براي تمامي عزيزان در ستاد استهلال شهرستان سيرجان آرزوي موفقيت مي نمايد

تاریخ : 06/01/1387 (28 ربیع الاول 1430)

مکان: گدار خانه سرخ

طول جغرافیای: 55 درجه و40 دقیقه

عرض جغرافیایی : 29 درجه و50 دقیقه

ابزار رصدی : دو چشمی های 110*20 و 70*15

موانع رصدی : 8 درجه ابر و غبار

نتیجه : هلال رویت نشد.

 

رصد گران: صادق فرهادی، سید ایرانژاد، اسماعیل پور جعفر آبادی، وحید خضری نسب

شرح گزارش:با سلام و احترام به تمام ایرانی های خوب و خصوصا عاشقان هلا ل. فرا رسیدن سال نو را به همه عزیزان تبریک عرض می نماییم و از خدای خوب برای همه سالی نیکو را طلب می کنیم.

از آنجا که هلال صبحگاهی پنج شنبه برای شکار سخت بود، روز چهار شنبه برای دیدن هلال به پشت بام رفتم اما با ابرهای بسیار زیبا مواجه شدم و موفق به رصد هلال نگشتم. در روز بعد که برنامه اصلی تیم برای این روز تنظیم شده بود، قرار شد حوالی ساعت 4:30:00 از سیرجان عازم گدار شریف بشویم (البته راننده خواب افتاد و تاخیری 25 دقیقه ای در زمان حرکت رخ داد)خلاصه ساعت 5:30:00 در محل مستقر و یک ربع بعد ابزار قطبی شدند. (البته دراین حین تک تک نماز را خواندیم!). اما امان از ابرها که افق را پوشانده بودند و تنها توانستیم هلال زهره را در ساعت 6:35:00 رویت نماییم و تلاش برای رویت هلال نتیجه ای به ثمر ننشاند زیرا هلال از ابرها در می آمد و به ابرهای مجاور می پیوست.

البته اگر چه موفق به رصد هلال نشدیم اما توانسته بودیم بعد از 8 ماه دوری از رصد گر خوبمان آقای فرهادی (که حضور گرم ایشان همیشه برای ما دلداری خوبی است) از تجربیات ایشان استفاده کنیم.

همچنین جا دارد از اساتید خیلی خوب رویت هلال آقایان میر سعید و رستمی که مرا در نرم افزار ها و چند پارامتر کمک کرده اند تشکر فراوان کنم.

با تشکر فراوان از: آقای سید جمال ایرانژاد

با آرزوی موفقیت برای عاشقان هلال

 

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .