پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : سه شنبه مورخ 5 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 21 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 25 ژانویه 2022 میلادی

كوير نوردي و رويت هلال ماه ذيقعده 1428

  
باسمه تعالي

با سلام و احترام

به استحضار مي رساند  اعضاي خانه نجوم وژئوفيزيك شهرضا به همراهي تعدادي از اعضاي محترم جمعيت هلال احمر شهرستان شهرضا ، شهرستان دهاقان و شهرستان مباركه ، براي برپايي همايش كوير نوردي همراه با آموزش نجوم و روئيت هلال ماه و آشنايي با مباحثي از علم زمين شناسي و جغرافياي طبيعي ، عازم شهرستان نائين (در حواشي كوير نزديك روستاي مصر) شدند .

اين برنامه علمي –تحقيقاتي در صبحگاه پنجشنبه 9/8/87 رسماً آغاز گرديد و تا بعدازظهر جمعه 10/8/87 ادامه داشت كه با حمايت همه جانبه جمعيت هلال احمر شهرستان شهرضا و جمعيت هلال احمر استان اصفهان همراه بود .

هدف از برگزاري اين اردوي علمي تحقيقاتي ، آشنايي شركت كنندگان با مباحثي از شاخه تخصصي روئيت هلال ماه در علم نجوم و پس از آن انجام عمليات جستجوي هلال ماه مبارك ذيقعده در شامگاه پنجشنبه 9/8/87  بود.

و پس از آن آشنايي شركت كنندگان با مباحثي از نجوم رصدي و برپايي گشت رصدي اجرام اعماق آسمان و آشنايي با صور فلكي تا سحرگاه جمعه 10/8/87  .

و در پايان در صبحگاه جمعه 10/8/87 تا نزديكي ظهر ،  عمليات كوير نوردي در مسافت طولاني با هدف  بالا بردن  استقامت  روحي و جسمي اعضاي شركت كننده در شرايط سخت همراه با آشنايي شركت كنندگان با مباحثي از علم زمين شناسي و جغرافياي طبيعي در مورد كوير   انجام شد.

 

شايان ذكر است كه متاسفانه به دليل شرايط نا مناسب جوي و ابري بودن هوا هلال ماه مبارك ذيقعده روئيت نشد و پس از آن از ساعت 23 شامگاه پنجشنبه تا نزديكي سحرگاه جمعه بعد از صاف شدن هوا ، گشت رصدي شبانه همراه با شناسايي صور فلكي و آموزش جهت يابي و قبله يابي براي علاقمندان برگزار گرديد در اين مدت  اعضاي خانه نجوم وژئوفيزيك شهرضا سعادت آشنايي و تبادل نظر علمي را با جناب آقاي يعقوبي و هيئت همراه از انجمن نجوم آماتوري ايران داشتند .

 

و بعد از اتمام  برنامه رصدي اعضاي شركت كننده پس از استراحتي كوتاه در كاروانسراي باستاني متعلق به روستاي مصر  ، همايش  كوير نوردي در صبحگاه جمعه آغاز شد ، اعضاي شركت كننده ضمن پياده روي بر روي ماسه زارها و بازديد از درياچه نمك ، از مباحث آموزشي گروه زمين شناسي و جغرافياي طبيعي خانه نجوم وژئوفيزيك شهرضا پيرامون آشنايي بيشتر با كوير و.... استفاده نمودند و چند نمونه سنگ با رسوبات مختلف به منظور تحقيق و بررسي بيشتر و انجام آزمايشات ويژه زمين شناسي با خود به همراه آوردند .

اميد است كه با حمايت همه جانبه مسئولين محترم استان اصفهان بتوانيم در آينده اينگونه برنامه هاي علمي آموزشي تحقيقاتي را بيشتر برگزار نماييم .

در پايان ضمن تشكر از شركت كنندگان ، از همكاري ها و حمايت هاي جمعيت هلال احمر استان اصفهان به ويژه مدير عامل محترم جناب آقاي دكتر نواب و جناب آقاي خانبازي معاونت محترم سازمان جوانان و همكار ارجمندشان سركار خانم ملكوتي خواه  ، جمعيت هلال احمر شهرستان شهرضا به ويژه رياست محترم جناب آقاي سجادي و مسئول محترم مركز امور جوانان سركار خانم جوي و رياست محترم سابق جمعيت هلال احمر شهرضا جناب آقاي دكتر مجاهدي تشكر و قدرداني مي نماييم .

 

اسامي شركت كنندگان :

1. دكتر مرتضي مجاهدي   2. محمدرضا افشاري    3. عليرضا رضا پور       4. سيد حسن موسوي

5. اكبر زينعلي                   6. سيد حميد اميري       7. رسول سليماني پور    8. ميثم صفيان   

9. بهنام رضايي                10. عماد الدين منصف   11. جواد اميري          12. محمدجواد نيك اقبال 

13. مجيد حيدري            14. شهرام رحمتي          15. سيد حسن نوابي    16. سهراب عليدوستي

17. حسين جانقرباني

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .