پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : چهارشنبه مورخ 29 دی 1400 هجری شمسی ، مطابق با 15 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 19 ژانویه 2022 میلادی

اطلاعيه ي عجيب مرکز اعلاي عربستان ، مشاهده ي هلال قبل از مقارنه !!!!

مجلس اعلای عربستان از رصدگران هلال ماه دعوت کرد تا در تاریخ پنجشنبه 28 شعبان 1427 مطابق با 29 شهریور 85 در رصدگاههای خود حاضر و اقدام به استهلال نمایند !!!!!. و این در حالی است که مقارنه ی ماه و خورشید در روز جمعه اتفاق می افتد حالا این رصدگران عزیز چگونه هلال را در غروب پنجشنبه رویت می کنند ، خدا میداند !!!

به تصویر اطلاعیه ی مذکور توجه نمایید

لازم بذکر است كشور عربستان چند سالي است كه تقويم خود را از حالت رويت خارج كرده و صرفاً به وجود ماه در افق مي‌پردازد يا بهتر است بگوييم قراردادي كرده است. به اين معني كه اگر بعد از غروب خورشيد در شامگاه روز ۲۹اُم ماه قمري در شهر مكه، هلال از مقارنه گذشته و بالاي افق قرار داشته باشد، روز بعد را به عنوان اول ماه تعيين مي‌كنند. و اگر ماه زودتر از خورشيد غروب كند و يا در اصطلاح زير افق باشد، روز بعد را ۳۰اُمين روز ماه قمري اعلام مي‌نمايند. لذا با توجه به اين مسأله اين كشور ۲ مهر را به عنوان آغاز ماه رمضان اعلام مي‌نمايد و اگر در ايران نيز چنين اتفاقي رخ دهد، از معدود سال‌هايي خواهد بود كه ايران و عربستان در يك روز ماه رمضان را آغاز خواهند كرد.

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .