پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : سه شنبه مورخ 5 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 21 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 25 ژانویه 2022 میلادی

تقويم نجومي اينترنتي

به نام خالق زیباییها

 

من کوچه گرد بی قرار کوچه های پر فروغ کهکشانهایم ، من با شب نشینی خانه های پر رمز و راز ستاره های آشنایم ، من قرص زیبای ماه را با دیده گانم لمس می نمایم و به عشوه گری هایش بها می دهم ...

 آنگاه که رخ در سپهر پنهان مینماید و عاشقان را به جستجو وا می دارد من نیز در بین عشاق در جستجو و طلب او گام بر می دارم ، چشمان مشتاقم وقف یافتنش می شود تا او را در گوشه ای از افق بی کران بیابم و طنازیهایش را لحظه ای هر چند کوتاه به تماشا بنشینم و وصف این لحظه های زیبا و عرفانی را برای دیگر مشتاقانش بر لوح سفید کاغذ بنگارم.

 لذا سالهاست که یافته هایم را سوار بر مرکب قلم پر پهندشت معلومات شما عزیزان پیاده می نمایم . به همین جهت با لطف و یاری پرودگار متعال تقویم نجومی 1383 را استخراج نمودم که سبک این تقویم اولین بار در تاریخ تقویم های نجومی کشور به ثبت رسید .

 پس از آن موفق به استخراج تقویم نجومی 1385 گردیدم که از همکاری استاد گرانقدر جناب آقای موسی زمانی و خانم سمیه عزیزپور و شبنم کیوانیان و آقای احمدرضا لطفی و نیز اساتید معظم آقایان بابک و بهرنگ امین تفرشی ، صمیمانه قدردانی می شود و اینک به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم به صورت مستمر این تقویم را چاپ نمائیم.

 از این رو به این نتیجه رسیدیم که با حفظ خصوصیات اصلی مانند نوشتار آن به صورت خط نستعلیق به سبک تقویم های نجومی قدیم با این تفاوت که اطلاعات و محاسبات آن کاملا به روز می باشد ، ضمن هماهنگی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا با همفکری جناب آقای مهدی رحیمی ، مدیریت محترم پایگاه اطلاع رسانی  هلال ماه در ایران و جناب آقای محمد رحیمی، مدیریت محترم پایگاه اطلاع رسانی آسمان پارس ( پارس اسکای )  ، این تقویم به صورت اسکن شده هر ماه قمری روی وب سایت های اینترنتی هلال ماه و پارس اسکای  قرار بگیرد تا دستیابی به آن برای همه علاقه مندان به طور رایگان ، به آسانی صورت پذیرد .

ضمنا هر گونه دخل و تصرف و تغییر در آن غیر قانونی می باشد . همچنین شماره شابک کتابخانه ملی ایران برای این تقویم نجومی به شرح زیر است .
شماره شابک:  0 -4-94781-964
ISBN:  964-94781-4-0 

در پایان از همکاری صمیمانه جناب آقای مهدی رحیمی ، جناب آقای محمد رحیمی،  و جناب استاد جهانشاهی و همکاران محترم به ویژه سرکار خانم مهسا کاویانپور در انجمن خوشنویسان شهرضا و آموزشگاه خطاطی هامون در چاپ تقویم وجناب آقای حسین رحیمی و سرکار خانم زهرا فرهمندیان در استخراج تقویم مذکور قدردانی و تشکر می نمائیم.

حسین جانقربانی - رئیس خانه نجوم و ژئوفیزیک شهرضا – انجمن نجوم وجغرافیای بانوان استان اصفهان

 
 

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .