پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : دوشنبه مورخ 3 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 18 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 25 اکتبر 2021 میلادی

سكوت يك ماهه شكست ....

 
 
مدتي است به دليل بوجود آمدن پاره اي از مسائل ، فراغت بالي براي بروز كردن سايت پيدا نكردم كه دلايل متعددي داشت  و يك ماهي بود كه سايت خاك مي خورد  و از اين موضوع بشدت معذب بودم .
خيلي از دوستان هم  با ارسال ايميل يا پيامك يا تماس تلفني ابراز لطف مي كردند و مي خواستند بدانند چه اتفاقي افتاده البته مسائلي بود كه اصلا نمي خواهم به آنها بپردازم و اهل پرداختن به اين جور مسائل هم نيستم .
 اصولاً به دوستاني هم كه پاره اي از مسائل را به داخل سايتها ،  وبلاگها و خبرهايشان مي كشانند و يه جوري آسمان شفاف و زلال و زيباي نجوم را ملتهب مي كنند ، منتقد مي باشم البته نفساً به مسئله انتقاد عقيده دارم و براي كساني كه انتقاد پذير مي باشند ارزش قائلم  لكن معتقدم كه بايد نيمه پر ليوان نجوم كشور را ديد و  مشكلات  موجود در حوزه ي نجوم كشور را در جاي خودش و  با متوليان امر در ميان گذاشت تا شايد مشكلات در سطح كلان كشور حل  و فصل شود .
خيلي از دوستان و علاقمنداني  كه اخيراً  به جرگه ي بزرگ كشور  پيوسته  و  يا مي پيوندند فكرشان را نبايد درگير مسائل حاشيه اي كرد ، آنها نجوم را به خاطر زيباييها ، پاكيها و زلاليت و نورانيت آن دوست دارند و به آن عشق مي ورزند و به منجمين و مروجين و اهالي نجوم  به ديد افرادي كه داراي افكار متعالي همراه با سعه ي صدر و متانت هستند مي نگرند  ، لذا تمام تلاش ما به عنوان عضوي كوچك (البته خودم را مي گويم) از بدنه ي بزرگ نجوم  كشور بايد به سمتي  معطوف باشد كه تلاش و جديت بيشتر در اين مهم را به اين بدنه تزريق كند نه پرداختن به مسائل حاشيه اي كه نياز به رسانه اي كردن آن نيست .
الان يك سال از فعاليت سايت هلال ماه مي گذرد مكاتبات ، گزارشات و مقالات واصله به اين پايگاه نشان از علاقه بيش از حد رصدگران به رويت هلال ماه دارد و ما را بر آن ميدارد تا با جديت بيشتري مسائل را در حوزه ي اطلاع رساني علمي دنبال كنيم .
در خصوص فعاليت هاب آتي سايت  به استحضار دوستان گرامي برسانم كه ان شاء اله اين سايت با قدرت و قوت بيشتر و با بهره گيري از ظرفيت بالا و اشرافيت صاحبنظران و رصدگران محترم ، به بيان مباحث علمي  خواهد پرداخت .
......................
................
..........
....
در طول يكماه گذشته  در بيش از هفت رصد بيرون شهر شركت داشتم  و عكسهاي خوبي هم  تهيه شد . در يكي از شهرهاي اطراف اصفهان هم با هماهنگي انجام شده يك جلسه ي عمومي آشنايي با نجوم برگزار كرديم كه با استقبال كم نظير مردم روبرو شد و هم اكنون به همت تعدادي از جوانان آنجا مقدمات ايجاد يك انجمن نجومي فراهم گرديده است . 
ستاره دنباله دار هولمز به عنوان گل سر سبد موضوعات رصديم در يك ماه گذشته بود كه شبهاي متمادي دل سيري از رصد آن در آورديم .  
بهر حال آمد و نگاشتم حالياً اميدوارم دوستان عزيز تاخير ما را در بروز كردن سايت در طول يك ماه گذشته ببخشند .
 
 
 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .