پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : دوشنبه مورخ 3 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 18 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 25 اکتبر 2021 میلادی

نخستين نشست تخصصي رويت هلال ماه با تلسكوپ

كميته ي علمي ستاد استهلال دفتر معظم رهبري در نظر دارد تا (( نخستين نشست تخصصي رويت هلال ماه با تلسكوپ )) را با محوريت (( رويت هلال رمضان 1428)) در تاريخ 13 شهريور سال جاري در تهران برگزار نمايد تا از اين رهگذر بتواند با به اشتراك گذاشتن تجربيات رصدگران در زمينه ي رويت هلال در روشنايي روز با استفاده از تلسكوپ و با بهره گيري از توانايي هاي موجود در كشور ، آغاز ماه مبارك رمضان را با دقت تعيين و اعلام كرد .

لذا در صورتي كه براي رصد هلال مذكور ، تلسكوپ مناسبي با قابليت تنظيم و رهگيري دقيق اجرام سماوي در روز را در اختيار داشته ، مايل به شركت در اين نشست مي باشيد فرم ذيل را تكميل نموده يا با يكي از شماره تلفن هاي 88630473 ، 61118396، 61118396 و 61118398 تماس حاصل فرماييد تا در اسرع وقت دعوتنامه رسمي براي شما ارسال شود .

لازم بذكر است كه هزينه سفر و اقامت ميهمانان شهرستاني و همچنين حق ماموريت تمامي شركت كنندگان بر عهده ي برگزار كنندگان مي باشد .

********************************************************

بسمه تعالي

 

لطفاً موارد زير را در مورد تلسكوپي كه براي رصد هلال رمضان 1428 در روشنايي روز در اختيار شخص شماست مشخص فرماييد تا تنظيم جلسات نشست بر اساس آن صورت پذيرد:

 

نام شخص راهبر اصلي تلسكوپ:

نام همكاران:

مدل تلسكوپ:

شكستي يا بازتابي:

قطر عدسي يا آيينة شيئي:

نوع استقرار:

تلسكوپ در تملّك چه شخص يا سازماني و در چه شهري مي‌باشد؟

آيا مجهّز به سيستم GoTo است؟

آيا مجهّز به GPS است؟

Align آن را در شب انجام مي‌دهيد يا در روز؟

آيا امكان آموزش به ديگر شركت كنندگان براي شما فراهم است؟

 

شايان ذكر است كه در صورتي كه پاسخ شما به مورد آخر مثبت باشد، هزينة حمل‌و‌نقل و بيمة تلسكوپ شما بر عهدة برگزاركنندگان بوده، حقّ‌الزّحمة مضاعفي براي شما در نظر گرفته مي‌شود.

 

در صورتي كه گروهي كه شما با آن همكاري مي‌كنيد تلسكوپ ديگري هم در اختيار دارد لطفاً اطلاعات بالا را براي آن تلسكوپ هم تعيين بفرماييد.

                                                                                              با تشكر

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .