پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : پنجشنبه مورخ 29 مهر 1400 هجری شمسی ، مطابق با 14 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 21 اکتبر 2021 میلادی

آخرين فرصت ارسال مقاله به سومين همايش رويت هلال و تقويم

 
مرکز تقويم موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران آخرين فرصت ارسال مقاله‌هاي پژوهشي به سومين همايش رويت هلال و تقويم را پايان ارديبهشت اعلام کرد.

علاقه مندان پرشمار رصد هلال‌هاي جوان ماه و شناخت تقويم بار ديگر در همايش دو سالانه رويت هلال و تقويم گردهم مي‌آيند. برگزارکننده اين برنامه اين بار مرکز تقويم موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران است که اين همايش را به صورت يک روزه در ۱۴شهريور ۱۳۸۶ برگزار مي‌کند.

 اين برنامه هم جايگاهي براي ارائه مقاله‌هاي پژوهشي خواهد بود و هم فرصتي براي بحث و تبادل نظر تقويم شناسان و کارشناسان و رصدگران هلال‌هاي جوان ماه. براي ارائه مقاله چهار محور اصلي در نظر گرفته شده است: بررسي نجوم رويت هلال، تقويم، ابعاد نجومي اوقات شرعي، و ساير مطالب نجومي مرتبط با رويت هلال و تقويم.

آخرين فرصت ارسال خلاصه مقاله در ارديبهشت ۸۶ و آخرين فرصت ارسال اصل مقاله ۱۹ تير است. به گفته دبير اجرايي اين همايش، فريد قاسملو ( پژوهشگر تاريخ علم ) در اين همايش علاوه بر ارائه‌دهندگان مقاله از علاقه‌مندان عمومي به اين موضوع نيز دعوت مي‌شود. در نيتجه ثبت نام براي کليه علاقه‌مندان ممکن است. ثبت نام فقط به صورت الکترونيک و از طريق پايگاه اينترنتي مرکز تقويم دانشکاه تهران انجام مي‌شود.

دو همايش نخست رويت هلال و تقويم از سوي مرکز استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام در ابان ۱۳۸۱ در فرهنگسراي نياوران و در مهر ۱۳۸۳ در تالار مرکز تحقيقات استراتژيک در شمال تهران برگزار شد. پيش‌بيني مي‌شود با توجه به افزايش شمار علاقة مندان به اين موضوع و رصدگران هلال‌هاي جوان ماه در ايران، امسال اين همايش مخاطبان بسياري را از سراسر ايران گرد آورد.

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .