امروز سه شنبه 29 مهر 1399   مصادف با 2 ربیع الاول 1442   مطابق با (20/10/2020)
ورود اعضاء
  نام مدیـــر:
  کلمه عبور:
گزارش شماره 1 مربوط به رصد هلال صبحگاهی ذی الحجه سال 1427
گزارش دهنده: بروز شد در تاريخ چهارشنبه 4 بهمن ماه ساعت 10:39

گزارش شماره9

گزارش دهنده آقاي جواد رحيمي از دولت آباد برخوار

نام خدا

با سلام گزارش رصد هلال صبحگاهی ذی الحجه 1427 را به آگاهی شما می رسانم

تاريخ رصد : پنج شنبه 28 دی ماه 1385

رصدگاه : کوه صفه – شهر اصفهان – استان اصفهان

مختصات محل رصد : 32:35:42 شمالی و 51:39:15 شرقی

وضعیت جوی: وجود غبار رقيق در نزدیکی افق

ابزار: دوربین دوچشمی 7015

نتیجه رصد: هلال رویت شد .

مشروح گزارش :

در سحرگاه 5 شنبه 28 دی ماه 1385 در ساعت 5 صبح با برادرم ، آقای مهدی رحیمی و دو نفر از دوستان به نام های آقای محمد کمالی و آقای احمد رحیمی عازم شهر اصفهان شدیم تا در رصدگاه انتخاب شده - که ارتفاعات کوه صفه بود - مستقر شویم . در این رصد از محضر بزرگانی چون آقای مهرانی ، آقای محمد رحیمی و چند نفر از همراهان آنان که دیدار این افراد را موهبتی برای خود می دیدم ، نیز استفاده می کردم .   

پس از رسیدن به رصدگاه و اقامه ی نماز صبح ، ابزار رصدی خود یعنی دوربین دوچشمی 7015 را روی سه پایه نصب کرده و آن را کانونی کردم .  با استفاده از موقعیت سیاره ی مریخ و مشتری ، و ستاره ی بوريليس در صورت فلکی قوس محدوده ی طلوع هلال را حدس زدم و منتظر طلوع هلال شدم.

آقای مهرانی هم با استفاده از دستگاه GPS زمان و مکان طلوع ماه را اعلام می کردند . درست همان مکانی که حدس زده بودم را آقای مهرانی به عنوان محل طلوع ماه اعلام کردند .

در ساعت 6:41:50 آقای مهرانی اعلام رویت کردند . و من چند لحظه بعد موفق به دیدن هلال از پشت دوربین 7015 شدم . در ساعت 06:58:43  برای آخرین بار هلال را دیدم . چهار دقیه بعد یعنی ساعت 7:02  خورشید طلوع کرد و من به رصد پایان دادم .

 


گزارش شماره8

گزارش دهنده آقاي مصطفي فخار از كانون منجمان

به نام خدا

گزارش رصد هلال صبحگاهي ذيحجه ي 1427 كانون منجمان.                              

رصدگران: مجيد يزديان پور،،مصطفي فخار .

ابزار:  .15*70 Night sky

رصدگاه:صادق آبادٍكته شور(جنوب غربي اصفهان)

گزارش دهنده:مصطفي فخار.

شرح:

بعد از ظهر روز چهارشنبه از اصفهان به سمت صادق آباد حركت كرديم.در حالي كه آسمان تاريك مي شد هوا سرد تر و سرد تر مي شد. در خانه اي واقع در ارتفاعات روستا مستقر شديم.در طول شب از طريق سيارات مريخ و مشتري سمت و ارتفاع مورد نياز را يافته بوديم.

تنها مشكل سرماي بسيار شديد محل بود؛30/6 شروع به رصد كرديم و سر انجام ساعت 48/6 موفق به روئيت شديم و تا ساعت 55/6 توانستيم هلال را دنبال كنيم؛هلال  حدودا از ساعت 7 تا 11 كشيده ده بود.                                                                                                   
   
  

 

 

  

 

گزارش شماره7

گزارش دهنده آقاي سيد قاسم رستمي ، از يزد ، عضو گروه غير حرفه اي رويت هلال

گزارش رصد هلال صبحگاهی ذيحجه 1427

 

رصدگران: سيد قاسم رستمی و بهزاد بهرامی

 

زمان رصد: صبح روز پنجشنبه  28 ديماه 1385 برابر با 18 ژانويه 2007

 

محل رصد: ضلع شرقی پارک کوهستان يزد (طول 54:18  و عرض 31:50)

ابزار رصدی: دوچشمی 7015 و تک چشمی 6030

زمان طلوع ماه (محاسباتی): 5:23

زمان طلوع خورشيد (محاسباتی): 5:53   زمان طلوع خورشيد (رصدی): 5:59

موانع افق: کوهی به ارتفاع حدود يک درجه

به بعلت وجود غبار و مه در افق شرقی هلال ماه رؤيت نشد.

 

توضيحات: ساعت 5:45 به رصدگاه رسيديم. بلافاصله محل سمت مريخ را روی افق مشخص کرديم. اين نقطه، محل طلوع ماه را نشان می داد. به دليل وجود مانع کوه، رصد را از ساعت 6:30 شروع کرديم. هوا بسيار سرد بود و با روشن شدن آسمان، لايه های غبار و مه در افق شرقی نمايان تر می شد. بلاخره ساعت 5:59 خورشيد طلوع کرد و هلال رؤيت نشد.

البته در طول رصد ارتباط تلفنی با گروه نجوم ميبد هم داشتيم که آنها نيز بدليل قرار گرفتن در مقابل دود غليظ کارخانه های کاشی ميبد و غبار افق شرقی، نتوانستند هلال را رؤيت کنند.

 

 

گزارش شماره6

گزارش دهنده  آقاي حسن جانقرباني از مركز نجوم و ژئوفيزيك شهرضا

با سلام و عرض ادب ،‌با ستحضار میرساند اینجانب حسین جانقربانی به همراهی برادرم علی جانقربانی برای رویت هلال صبحگاهی ذیحجه دربامدادپنجشنبه 28/10/85قصد عزیمت به 25کیلومتری جاده شهرضا-نصرآباد را داشتیم که متاسفانه به دلیل نقص فنی خودرو برنامه لغو  شد.

 

 

 

گزارش شماره5

گزارش دهنده آقای قاضی میرسعید

  طي تماس تلفني با استاد محترم جناب آقاي قاضي مير سعيد ، ايشان عنوان فرمودند كه توانسته اند در آسمان تهران هلال صبحگاهي ذيحجه 1427 را با چشم مسلح نمايند .

 

 

 

گزارش شماره4

گزارش دهنده  آقاي مهدي رحيمي

باسمه تعالي

 

سال 1427 از جمله سالهاي بسيار مهم و سرنوشت ساز در خصوص رويت هلال ماه بود تعداد ي از رصدهاي انجام شده و هلالهاي رويت شده توسط رصدگران ايراني در اين سال باعث شد تا معيارهاي جهاني رويت هلال باز هم زير سئوال بروند .بهر حال آمد و گذشت !! با يكدنيا خاطره و زيبايي ....

اما بياييم سراغ هلال صبحگاهي ذيحجه الحرام 1427 :

از مدتها پيش مسائل مربوط به اين هلال را دنبال مي كردم و و به دليل زيبايي اين هلال شديدا آرزوي رويت هلال را در سر مي پروراندم ، بهر حال در شب رصد طي تماس با آقاي مهراني تصميم به استقرار در رصدگاه كوه صفه گرفتم و لذا هماهنگيهاي لازمه را در اين خصوص با دوستان رصدگرم در مركز نجوم و ستاره شناسي دولت آّباد انجام دادم .

صبح ساعت 5 بامداد به طرف كوه صفه اصفهان حركت كرديم به دليل بارندگيهاي اخير هواي بسيار ايده آلي در منطقه مستقر بود و لذا از اين بابت بسيار خرسند بوديم به محض رسيدن به كوه صفه آقاي مهراني را ملاقات كرديم هوا بسيار سرد و مسير سنگ فرشِ ورودي كوه صفه يخزده بود چند باري پايم لغزيد و ميخواستم ...

نماز را خوانديم و به محل اصلي مورد نظر رصد كه بالاي تپه اي مشرف به منطقه بود رفتيم آقاي محمد رحيمي (مسئول محترم پايگاه اطلاع رساني نجوم ، پارس اسكاي) به اتفاق يكي ديگر از دوستانشان در محل حاضر بودند ، به آنان ملحق شديم و وسايلمان را كه يك دستگاه دوربين دوچشمي 80*20 و سه دستگا ه دوربين دوچشمي 70*15 و دودستگاه دوربين دوچشمي 60*13 بود را نصب و آماده ي رصد كرديم وسايل كمكي رصد نيز كه يك دستگاه نوت بوك ، دستگاه جي پي اس ، قطب نما چند دستگاه دوربين ديجيتال و.. بود را هم آماده ي بهره برداري نموديم قبل از شروع رصد اطلاعاتان را مجددا مرور كرديم و از راهنماييهاي ارزشمند استاد ارجمند جناب آقاي مهراني بهره ي كافي و وافي را برديم .

سيارات مشتري و مريخ و بدنبال آن ستاره بوريليس از صورت فلكي قوس راهنماي خوبي براي ما بودند مضافا به اينكه محل طلوع ستاره مذكور همان محل طلوع ماه بود .

در هنگام طلوع ستاره بوريليس شاخصي را در محل مشخص كرده و همه ي دوربينها را بر روي محل مذكورقفل نموديم .

آقاي مهراني ازروي دستگاه جي پي اس زمانها را اعلام مي كرد . همه منتظر طلوع ماه بوديم اينجانب مشغول عكاسي از افق و ثبت لحظات بودم

در ساعت 06:41:50 آقاي مهراني اعلام رويت نمودند سه ثانيه بعد آقاي محمد رحيمي نيز اعلام رويت كردند .بلافاصله اينجانب كه مشغول عكاسي بودم به پشت دوربين آقاي مهراني رفتم و هلال را رويت نمودم .

 

 س از آن پشت دوربين دوچشمي80*20 رفتم و هلال را در ميان ميدان ديد قرار دادم . برادرم آقاي جواد رحيمي هم هلال را با دوربين 70*15 گرفت و متعاقب آن آقاي محمد كمالي هم هلال را ديد .و پس از آن آقاي خرسندي و ...

زاويه دو سر هلال در لحظه ي اولين رويت از ساعت 7 الي 10:30 بود و در آخرين رويت از ساعت 8 الي 9:30 بود (در اولين رويت 105 درجه و در آخرين رويت 45 درجه)

بهر حال خيلي دوست داشتم از هلال تصوير تهيه كنم ولي به دليل مشكلي كه بوجود آمد اين امر ميسر نگرديد و لذا فقط به تهيه ي چند عكس از افق تهيه كردم .گر چه در يكي از اين عكسها هلال مشخص است .


آقاي مهراني درصدد بودند كه هلال را تا نزديك طلوع دنبال نمايند .آقاي جواد رحيمي هم هلال را هنوز در ميدان ديدشان داشتند .

اينجانب هر دقيقه ساعت را اعلام مي كردم و آقايان مهراني و جواد رحيمي مي گفتند كه هلال را ميبينند يا نه !!

در ساعت 06:57:30 آقاي مهراني اعلام نمودند كه هلال را ديگر نمي بينند و لي آقاي جواد رحيمي تا يك و نيم دقيقه بعد يعني در ساعت 06:58:43 هلال را همچنان مي ديدند .و در همين ساعت اعلام عدم رويت نمودند .

پس از پايان رصد علي رغم خوشحالي زيادي كه به اعضاء دست داده بود آقاي خرسندي دچار افت فشارخون شدند و ناچار رصدگاه را ترك كردند گرچه ايشان زحمت كشيدهبودند و يك بسته قطاب يزد را به رصدگاه آورده بودند  كه هنوز مزه ي آن قطاب زيردندانمان است بهر حال اميدوارم كه برايشان مشكل خاصي پيش نيامده باشد و دوباده ايشان را در رصدهاي بعدي ملاقات نمايم .

در خاتمه  اين رصد فراموش نشدني ، با طلوع خورشيد زيبا در ساعت 07:02 و گرفتن چند عكس يادگاري به پايان رسيد .


 

خلاصه ي رصد :

مختصات محل رصد 32:35:42 شمالي و 51:39:15 شرقي (دامنه ي كوه صفه واقع در جنوب غربي شهر اصفهان)

زمان اولين رويت : 6:41:50

اولين فردرويت كننده : آقاي عليرضا بوژمهراني

زمان آخرين رويت : 6:58:43

آخرين فرد رويت كننده : آقاي جواد رحيمي

طول كمان : در اولين رويت 105 درجه و در آخرين رويت 45 درجه

طلوع آفتاب :ساعت 7:02

تنوع ابزار :يك دستگاه دوربين دوچشمي 80*20 و سه دستگا ه دوربين دوچشمي 70*15 و دودستگاه دوربين دوچشمي 13*60 بود را نصب و آماده ي رصد كرديم وسايل كمكي رصد نيز يك دستگاه نوت بوك ، دستگاه جي پي اس ، قطب نما چند دستگاه دوربين ديجيتال و..

اعضاي شركت كننده در رصد عبارت بودند از آقاي استاد عليرضا بوژ مهراني رصد گر با تجربه و عضو كميته ي علمي ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبري ، آقاي محمد رحيمي مسئول محترم پايگاه اطلاع رساني نجوم پارس اسكاي) (آقاي مهدي رحيمي مسئول پايگاه اطلاع رساني هلال ماه ، آقاي محمد كمالي رصد گر با تيزبين هلال ماه ، آقاي احمد رضا رحيمي مسئول مركز نجوم وستاره شناسي دولت آباد ، آقاي جواد رحيمي رصدگر و آقاين خرسندي و دونفر ديگر كه مشخصاتشان را نداشتم.

 

 

گزارش شماره3

گزارش دهنده آقاي صادق فرهادي از ستاد استهلال شهرستان سيرجان ( پست الكترونيكي )

بسمه تعالی

 

 

این ستاد با وجود هوای بسیار سرد، ساعت 5 صبح عازم دشت ابراهیم آباد (مرتفع ترین دشت ایران) واقع در نزدیکی نجف شهر یکی از توابع سیرجان شد.

 

   

 

ابزار: 1- دو چشمی 70*15  2-دوچشمی 30*8   3- تلسکوپ 6 اینچ (برای عکاسی از هلال)  3- دوربین عکاسی

 

 

راصدان:1- مهدی همتی  2- عباس بادیه نشین  3-سید جمال الدین ایران نژاد  4- صادق فرهادی

 

شرایط جوی:  علی رغم اینکه تا 2 روز پیش باران خوبی باریده بود تا 2 درجه غبار غلیظ و ابر رقیقی بالای مانع طبیعی وجود داشت. اما بالای غبار، آسمان صاف بود.

نتیجه رصد: هلال رویت نشد.

لازم بذکر است که ظاهرا  هوا رطوبت زیادی داشت چون تمام ابزاری که در آن مکان مستقر کرده بودیم با لایه ای از یخ پوشیده شد حتی تلفن همراه اینجانب که برای چند لحظه از جیبم بیرون آمد بسرعت با برفک کادو پیچ شد!

با توجه به اینکه تعدادی از دوستان توانسته اند در عرضهای بالاتر و شرایط نامناسبتر این هلال را مشاهده کنند(که جای تبریک دارد)و اگر مقایسه ای با شرایط ما شود

 شاید این سوال پیش آید چرا ما که زیر خط رویت با چشم غیر مسلح بودیم نتوانستیم هلال را رویت کنیم؟!!

 

 

بهر حال، بنظر اینجانب یک گزارش صادقانه بیش از هر چیز نیاز جامعه رویت هلال ما چه از نظر علمی و چه از نظر شرعی میباشد.

 

 

 

                                                                                                         مسئول ستاد 

                                                                                                         صادق فرهادی

 

گزارش شماره2

گزارش دهنده آقاي محمدسلطان الكتابي عضو گروه اختروش اصفهان و آقاي عباس احمديان از شاهين شهر  برگرفته از سايت اختروش

تاریخ رصد: بامداد پنجشنبه 28 دی ماه 85 

رصدگاه: بام کاخ تاریخی عالی قاپو

رصگران: محمد سلطان الکتابی ، داریوش ذوالفقاری راد، عباس احمدیان

تجهیزات:دوربین 70*15(متعلق به انجمن اختروش ایران)، دوربین70*15 متعلق به آقای احمدیان، دوربین 90*20 متعلق به صنایع اپتیک اصفهان ، تلسکوپ 8 اینچ ویکسن، دوربین عکاسی دیجیتال

وضعیت جوی: آسمان صاف

وضعیت افق از لحاظ موانع طبیعی: وجود کمتر از نیم درجه کوه در محل طلوع ماه

وضعیت غبار: 1 درجه غبار غلیظ و حدود 3 درجه غبار رقیق در محل حرکت ماه

فاز ماه: 1.4 درصد

زمان طلوع محاسباتی خورشید:7:09

زمانطلوع ماه: 06:038

نتیجه: عدم رویت هلال


 مشروح گزارش:

 

 با توجه به همیت ویژه علمی این هلال با هماهنگی با مسئولان محترم سازمان میراث فرهنگی یک روز زودتر در هوای برفی به ایوان و بام عالی قاپو رفتم تا افق شرقی را شناسایی کنم. هلال ماه چند لحظه ای در میان ابر ها خود نمایی کرد. ساعتی پس از طلوع خورشید هلال ماه در میان ابرهایی که به سرعت زیاد در حرکت بودند با 50*7 رویت شد.

 

                  

 بامداد روز پنجشنبه که شاید سردترین روز سال در اصفهان بود، آماده شدیم تا با آخرین هلال سال 1427 وداع کنیم. با استفاده از سیاره مریخ محل طلوع هلال مشخص شد. من و آقای احمدیان پشت دوربین 70*15 و آقای ذوالفقاری راد پشت دوربین 90*20 آماده رویت هلال بودیم.

 

 

 انتظار داشتیم پس از یک روز برفی و در آن هوای پاک افق شرقی تمیزی داشته باشیم ولی  1 درجه غبار غلیظ و حدود 3 درجه غبار رقیق ما را غافلگیر کرد و در رویت رویت ناکام گذاشت. پرنده هایی که در دور و نزدیک برواز می کردند نیز از مشکلات جدی ما بود. زیرا فوکوس چشم ما را به هم می زدند. خوشبختانه باخبر شدیم که گروه مستقر در کوه صفه در افقی تمیز هلال را شکار کرده اند. چند ساعت بعد این پیام کوتاه را از جناب آقای مهرانی دریافت نمودم:

" با گوگل ارث محل رصد امروز شما را چک کردم؛ غباری که شما در محل طلوع ماه داشتید، در رصدگاه ما در محل طلوع خورشید بود."

 این هم از خواص هلال هایی که اختلاف سمت زیاد دارند!

 

 

شاید بپرسید تلسکوپ 8 اینچ به چه کارمان آمد؟

 جواب: تصمیم داشتیم در صورت رویت هلال با تلسکوپ آن را در روز دنبال کنیم . هر چند تلسکوپ برای رویت هلال مورد استفاده قرار نگرفت و لی با راهنمایی جناب آقای غلامی ( کارشناس سازمان میراث) موفق شدیم جای گلوله هایی که در زمان پهلوی اول به طوقه گنبد مسجد شیخ لطف الله اصابت کرده بود را با تلسکوپ ببینیم و از آن عکاسی آفوکال کنیم! این هم یکی از کاربرد های غیر نجومی تلسکوپ!

در پایان تشکر ویژه داریم از: سازمان میراث فرهنگی و گردشکری استان اصفهان ، صنایع اپتیک اصفهان

 

 و سپاس فراوان از آقایان : غلامی ( راهنمای دلسوز سازمان میراث) ، احمد رضا کریمی ، سهیلی پور

 

 

 

 

  داریوش ذوالفقاری راد

  عباس احمدیان

 

 

گزارش شماره1

گزارش دهنده آقاي مجيد مرزاني از كنار بارگاه ملكوتي حضرت پياميراعظم صلي اله عليه و آله و سلم (پست الكترونيكي براي هلال ماه)

السلام عليك يا رسول الله، السلام عليك يا نبي الرحمه

با سلام و تحيّت؛

با توكل به خدا و استعانت از روح پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله وسلم و ارواح طيبه ائمه معصوم بقيع عليهم السلام توفيق حاصل شد تا براي چهارمين بار لياقت پيدا كرده از جوار‌حرم شريف نبوي به رصد هلال بپردازم و گزارش رصد آخرين هلال سال 1427 (‌هلال صبحگاهي ذيحجه الحرام) را بشرح زير تقديم علاقمندان مي‌نمايم.

 

زمان: صبحگاه روز پنج شنبه ، مورخ 28 /10/ 1385 ، برابر با 18 /01 / 2007

ابزار رصدي :‌ دوربين 50 *30-10 - رايانه قابل حمل

مكان : بر فراز بام ساختمان بعثه مقام معظم رهبري در مدينه النبي – عربستان سعودي.

   

رصد گر: مجيد مرزاني.

مختصات: 24:30 شمالي و 39:35 شرقي.

ارتفاع از سطح دريا:‌650 متر.

ارتفاع موانع در افق شرقي: تقريبا 6 درجه ابر بصورت لايه اي و غليظ.

لحظه طلوع ماه محاسباتي: 6:33 بامداد.

بين الطلوعين(‌مكث ماه): 34 دقيقه.

اختلاف سمت : 11.5 درجه.

جدايي زاويه اي : 13 درجه.

لحظه طلوع خورشيد محاسباتي: 7:07 بامداد.

لحظه طلوع خورشيد : 7:16 بامداد از پشت لايه پا ئيني ابرهاي افق شرقي.

خلاصه گزارش:‌ با توجه به ابري بودن آسمان شرقي، هلال صبحگاهي ذيحجه 1427 در مدينه منوره رؤيت نشد .

 

نايب الزياره تمامي دوستان و عزيزان هستم.

مجيد مرزاني

 

 

 

antibiotic for chlamydia phuckedporn.com what is chlamydia symptoms
sms monitoring app turbofish.com top android spy apps
marriage affairs I cheated on my wife dating a married man
when your husband cheats site husband cheat
women who love to cheat how often do women cheat on their husbands most women cheat
rite aid picture coupon inspiringmoreminds.com free coupons printable
naltrexone pill acyclovir 400mg sumatriptan 100mg
coupons viagra read drug coupons
viagra free sample coupons blog.brunothalmann.com copay cards for prescription drugs
lisinopril and rash lisinopriland.net lisinopril and rash
cialis prescription prices coupons for cialis 5mg discount cialis us
lilly cialis coupons read free cialis coupon
ibuprofen fieber go ibuprofen nebenwirkungen
cialis 2015 coupon click discount coupons for prescriptions
coupons for cialis 2016 accuton.com cialis discount coupons online
online cialis coupons ismp.org discount coupon for cialis
printable cialis coupon cialis manufacturer coupon 2016 cialis savings and coupons
nitrofurantoin nitrofurantoin sirup nitrofurantoin dosage
amoxicillin amoxicillin 500 mg amoxicilline
parkemed 1000 parkemed alkohol parkemed saft
medical abortion cost selba.ca how to get an abortion pill
clomid tapasztalatok clomid proviron pct clomid
vermox cena vermox alkohol vermox sirup
vermox suspenzija gerarprieto.com vermox doziranje
vermox suspenzija gerarprieto.com vermox doziranje
the cost of abortion aictmkulahospital.org different types of abortion pill
new prescription coupon coupons for prescription drugs prescription drug coupons
amoxicillin nedir amoxicilline amoxicillin dermani haqqinda
addiyan chuk chuk thebaileynews.com addyi suomi
transfer prescription coupon cialis coupons 2015 cialis manufacturer coupon 2016
neurontin gabapentin eblogin.com neurontin
duphaston i ovulacija duphaston iskustva duphaston i ovulacija
duphaston i ovulacija duphaston iskustva duphaston i ovulacija
acetazolamide pka mcmurray.biz acetazolamide cerebral edema
acetazolamide spc acetazolamide pka acetazolamide migraine
how does abortion pill work abortion pill stories post abortion pill
abortion pill different types of abortion pill after abortion pill
abortion pill price arborawning.com early abortion pill options
abortion pill risks abortion pill prices abortion pill complications
abortion pill alternatives amazonschools.com abortion pill price
online couponing sites discount grocery coupons free coupon sites printable
abortion pill online abloomaccessories.com teenage abortion pill
coupons for prescriptions coupon prescription cialis coupons 2015
amoxicillin al 1000 amoxicillin endikasyonlar amoxicillin-rnp
amoxicillin antibiyotik fiyat amoxicillin 500 mg amoxicillin 1000 mg
discount prescription card coupons for pharmacy drug coupon card
vermox pret blog.pragmos.it vermox
strattera discount coupon discount code for strattera strattera manufacturer coupon
the abortion pill abortion pill late term abortion pill
vermox doziranje news.hostnetindia.com vermox tablete doziranje

لطفا با کلیک بر روی این قسمت ، در مورد این رصد اظهار نظر نمایید(0)

گزارش شماره 2 مربوط به رصد هلال صبحگاهی ذی الحجه سال 1427
گزارش دهنده:

گزارش شماره2

گزارش دهنده  آقاي عباس احمديان  ( از طريق ارسال sms )

 

ايشان توانسته اند در مورخه ي چهارشنبه 27/10/85 با بهره گيري از تلسكوپ 12 اينچ مركز نجوم اديب اصفهان ، هلال را تا  ساعت 11:29 صبح رصد نمايند .

 مشروح گزارش ايشان به محض وصول ، در اين قسمت قرار مي گيرد .

 

                                                                          

 

گزارش شماره1

 گزارش دهنده گروه مهتاب پژوهش سراي دانش آموزي شهرضا(پست الكترونيكي براي هلال ماه )

 

توسط دانش آموزان نقشه برداري كار و دانش صاحب الزمان

تاريخ رصد :27 ديماه 1385, 17 ژانويه 2007

مسئول گروه: هادي شباني

مكان رصد :  شمال شهرضا

نوع ابزار اپتيكي : دوربين 70*15  سلسترون , قطب نما , دو عدد تئودوليت ديجيتالي

وضعيت جوي: كاملا صاف

طول جغرافيايي

51d  52m

ارتفاع از سطح دريا

 1825 متر

سرعت و جهت باد

جنوب غربي

Pms5

عرض جغرافيايي

32d  00m

دما

1-

ديد افقي

نامحدود

برنامه ريزي براي رويت هلال از چند روز قبل در حال انجام بود  و در اين رابطه برنامه ريزي هاي زيادي انجام شده بود و جلساتي نيز با آقاي جانقرباني رييس مركز نجوم و ژئو فيزيك شهرضا صورت گرفته بود اما بارش سنگين برف در شب گذشته همه را از رويت اين هلال نا اميد كرده بو د

اما صبح چهارشنبه  از ساعت 8:30 ابرها شروع به واپاشي نمودند و از ساعت 9:10 , 7 نفر از   دانش­پژوهان كار و دانش براي رويت هلال در روز ذيحجه با چشم غير مسلح مستقر شدند.

وضعيت جوي بسيار مطلوب بود البته مقداري ابر در افق وجود داشت .

در ساعت10:23 آقاي هادي شباني اعلام رويت نمودند                                                                        

پس از ايشان به ترتيب آقايان مهرداد پيكري , محمد حسين مهدي پور , عبدالله معمدي و مربي ايشان مهندس علي اصغر اميني هلال را رويت نمودند در ساعت 11:03 تلاش براي ادامه­ي رويت به خاطر نور شديد خورشيد متوقف شد.

 

نام و نام خانوادگي

سن

زمان رويت

ابزار

جدايي زاويه اي

فاز

هادي شباني

18

10:23

چشم غير مسلح

24d 31m 36s

4.46%

 

در پايان از آقايان بگي , جانقرباني و مديريت كارو دانش صاحب الزمان  تشكر ويژه نمايم.
my girl friend cheated on me femchoice.org percent of women that cheat
marriage affairs I cheated on my wife dating a married man
marriage affairs I cheated on my wife dating a married man
how to catch a cheat survivingediscovery.com why do wife cheat on husband
married affairs sites read wife who cheated
walgreens photo coupon prints promo codes walgreens pharmacy prescription discount card
tadalafil 80mg clomid 25mg deltasone 5mg
viagra free sample coupons viagra coupon card copay cards for prescription drugs
abortion pill abortion pill abortion pill
cialis prescription prices lipseysguns.com discount cialis us
drug discount coupons discount prescription drug cards online cialis coupons
nimodipine medscape nimodipine subarachnoid hemorrhage nimodipine tabletta
etambutol dosis etambutol side effects ethambutol hydrochloride
viagra ersatz read viagra wirkung
presenter mha.dk present progressive
abortion clinics in brooklyn iferronline.com are abortions free
when is it too late for an abortion different types of abortion late term abortion clinics
coupon prescription read coupons for cialis 2016
online cialis coupons ismp.org discount coupon for cialis
extracelular strass estrace mexico
concorde tymejczyk.com concord wanderer
thyrax kopen thyrax duitsland thyrax duotab prijs
new prescription coupon abraham.thesharpsystem.com coupon for prescription
discount coupons for prescriptions cialis coupon printable coupons for cialis
medical abortion cost information about abortion pill how to get an abortion pill
prescriptions coupons cialis coupon lilly coupons for prescriptions
vermox cena vermox cena vermox sirup
the cost of abortion aictmkulahospital.org different types of abortion pill
amoxicilline aictmkulahospital.org amoxicillin al 1000
voltaren patch choice-cottages.co.uk voltaren jel
addiyan chuk chuk thebaileynews.com addyi suomi
abortion pill alpinmontservis.cz definition of abortion pill
abortion pill clinics in houston abortion options abortion options
the abortion pill for abortion pill different types of abortion pill
abortion pill methods abortion clinics in houston tx free abortions
pro abortion late term abortion pill late term abortion pill
viagra viagra wiki viagra wiki
abortion pill average cost of abortion after abortion pill
abortion pill alternatives amazonschools.com abortion pill price
addyi addyi menopause addyi menopause
voltaren blog.griblivet.dk voltaren krem fiyat
abortion pill questions abortion pill quotes 2nd trimester abortion pill
when is it too late to get an abortion pill methods of abortion pill pro choice abortion pill
against abortion pill achi-kochi.com teen abortion pill
types of abortion pill herbal abortion pill abortion pill is murder

لطفا با کلیک بر روی این قسمت ، در مورد این رصد اظهار نظر نمایید(0)