پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : شنبه مورخ 9 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 25 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 29 ژانویه 2022 میلادی

سه تصویر ویژه از هلال صفر 1435در آغاز سال 1435 هجری قمری هلال شامگاهی صفر دستاوردهای بزرگی را برای جامعه رویت هلال در سراسر دنیا به ارمغان آورد. از جمله دستیابی به رکوردی جدید برای جدایی زاویه ای که توسط دوستان گرامی آقایان شریفی و اسفندی به دست آمد. در این فرصت ضمن تبریک ویژه به این بزرگواران، به همه دوستانی که در جهت رویت هلال صفر کوشیدند، دست مریزاد میگویم.
در بین گزارش های مختلفی که از نقاط مختلف دنیا به ثبت رسید سه گزارش ویژه به چشم می خورد که در مناطقی که رویت هلال تنها با ابزار محتمل بود، عکس هایی با دوربین سی سی دی از هلال صفر در جدایی نزدیک به 8 درجه گرفته شده است. در این جا توجه شما را به تصاویر یاد شده جلب می کنم:
عکس نخست توسط آقای مارتین (چهره نام آشنای ثبت هلال ماه با سی سی دی ) در مونیخ آلمان گرفته شده و این بار مارتین در هوای نیمه ابری هلال را با جدایی حدود 7.6 درجه به صورت زیر شکار کرده است. همچنین آقای مارتین عنوان داشته با شرایط موجود توفیقی در رویت هلال با ابزار نداشته است.

 

 خوشبختانه موج علاقه به استفاده از دوربین سی سی دی جهت آشکارسازی هلال، از اروپا به دنیای اسلام نیز رسیده و تصویر هلال صفر در دو نقطه خاورمیانه به ثبت رسیده است.
تصویر زیر توسط محمد سالم البوسعيدي در حومه مسقط پایتخت عمان به دست آمده است در حالی که او نیز موفق به رویت هلال با ابزارهای اپتیکی نشده است.

و تصویر آخر توسط إبراهيم العليان مستقر در شهر شقراء در 200 کیلومتری شمال ریاض پایتخت عربستان ارائه شده است. در این گزارش نیز هلال با ابزار رویت نشده است.

پیروز و سربلند باشید
محمد سلطان الکتابی - 14 آذر 92

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .