پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : شنبه مورخ 9 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 25 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 29 ژانویه 2022 میلادی

گزارش و عكسهاي مركز نجوم شباهنگ از ماه گرفتگي 16 ارديبهشت

منبع : سایت کمان آسمانی

با سلام

سه شنبه شب ، بچه های مرکز نجوم شباهنگ هم بیکار ننشستند. اون شب با تعدادی از دبیرها و دانش آموزان ناحیه 3 مشهد رفتیم به رصد اولین خسوف سال. راستش بعد از برگزاری یک دوره کلاسهای نجوم و یک نمایشگاه در پایان این کلاسها که با همکاری آموزش و پرورش ناحیه 3 برگزار شد ، با دیدن علاقه بیش از حد دانش آموزان ، به خودمون گفتیم به هر زحمتی که شده باید یک محل مناسب پیدا کرد و بچه ها رو به رصد برد. تا اینکه بلاخره با کمک و یاری تنی چند از دبیران ، موفق شدیم در پیش دانشگاهی علامه حلّی برای رصد خسوف مستقر بشیم. بچه ها همه با شور و شوق خاصی تا صبح بیدار بودند و به توضیحات دوستان ما در هر موردی خوب گوش میدادند. البته ما آنچنان تجهیزات و وسایلی نداشتیم ، تنها یک تلسکوپ 5/3 اینچی ، سه دوربین دوچشمی و دو دوربین عکاسی.

در هر صورت هر چند در گوشه ای از این شهر بزرگ میشه گفت تقریبا" غریب هستیم ، اما تنها چیزی که ما رو به ادامه کار امیدوار میکنه همین لبخند رضایتی است که بر لبان اون بچه ها نقش بست و اون فریادهایی که از سر شوق ، تعجب و شادی سر میدادند.

با تشکر و معذرت از این همه تاخیر

هاشم کوچک زاده ، مرکز نجوم شباهنگ

مشهد مقدس

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .