پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : یکشنبه مورخ 2 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 17 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 24 اکتبر 2021 میلادی

گزارشات هلال صبحگا هی جمادی الاول 1424

منبع: سایت کمان آسمانی

 
آخرين هلال صبحگاهی چمادی الاول 1424

 

گزارشات رصد هلال در ايران :

 

گزارش شماره1

 

گزارش دهنده  آقای محمد حسين الماسی ، تهران

 

آقای علی ابراهيمی برای رويت هلال صبحگاهی ، صبح روز دوشنبه ( 6 مرداد ماه ) در تپه های پارک سيد خندان مستقر شدند. ايشان به خاطر مسائل امنيتی!!! تمام مراحل ( رصد ) را با چشم غير مسلح انجام داده اند.

 

وضعيت افق : 5 درجه غبار غليظ بود. ايشان هلال را در ساعت 05:27 رويت کردند. در لحظه ی رويت هلال ارتفاع هلال 6 تا 5/6 درجه بوده است و تا ساعت 05:32 هلال را دنبال کردند و ( بعد از آن )  به خاطر غبار و ابرهای رقيق و به دنبال آن ، روشنايی آسمان هلال را نديدند. از طرفی ، خانم سرشار از پشت بام منزل از ساعت 05:00 تا حدود05:30 به دنبال هلال گشتند ولی موفق به رويت نشدند. با توجه به گزارش آقای ابراهيمی که از ساعت 05:27 تا 05:32 هلال را ديدند ، خانم سرشار اگر فقط 5 دقيقه بيشتر در محل می ماندند و اين 8-7 دقيقه آخر با دقت ( هلال را ) دنبال می کردند ، به احتمال زياد موفق به رويت می شدند.

 

دوست گرامی جناب آقای الماسی

 

با سلام به محضر جنابعالی و دوستان ارجمندتان

 

گزارش ارسالی شما ، تاکنون تنها گزارش دريافت شده در مورد رويت آخرين هلال صبحگاهی جمادی الاول 1424 است. بنده به دليل يک مسافرت بسيار کوتاه به تهران که توام با رانندگی ، خستگی فراوان و بی خوابی بود ، ديگر توان رصد هلال صبحگاهی در بامداد روز دوشنبه را نداشتم.

با احترام

 عليرضا بوژمهرانی

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .