پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : یکشنبه مورخ 2 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 17 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 24 اکتبر 2021 میلادی

گزارشهای رصد هلال صبحگاهی ربیع الثانی 1434

گزارش شماره 1

 گزارش دهنده : آقای مهدی کمالی عضو مرکز نجوم دولت آباد(تیم شماره 1)  (گزارش تلفنی)

 

ایشان به همراه چند نفر از اعضای این مرکز از ساعت 3 بامداد روز دوشنبه 21اسفندماه91 به جهت فرار از ابرناکی آسمان به سمت جنوب اصفهان حرکت کرده بودند که متاسفانه نه تنها از وضعیت نامناسب هوا عبور نکرده بودند بلکه در میان برف و باران بیابانها به شدت محبوس در خودروی خود شده بودند  .

 

گزارش شماره 2

گزارش دهنده : آقای محمد سلطان الکتابی  (گزارش تلفنی)

ایشان به همراه دو نفر از اعضای گروه خود از روز یکشنبه 20 اسفندماه 91 ،  با مشقت زیاد و عبور از مسیر پر از برف خود را به قله ی مارشینال رسانده بودند که متاسفانه ابر و مه مانع رویت هلال صبحگاهی ربیع الثانی 1434 شد . لازم به ذکر است این گروه تا پایان رصد هلال جمادی الاول 1434 و ثبت هلال در کنار دنباله دار پان استارز در پناهگاه واقع در این قله مستقر خواهند بود .                                 

 

گزارش شماره 3

گزارش دهنده : آقای محمد همایونی مسئول گروه رویت هلال شفق نجف آباد (پیام کوتاه)

به دلیل وجود ابر و بارندگی  ، هلال صبحگاهی ربیع الثانی ، در نجف آباد رصد نشد .  

گزارش شماره  4

گزارش دهنده : آقای مهدی رحیمی عضو مرکز نجود دولت آباد (تیم شماره 2)

برای این رصد و انجام آن با دوستان گروههای مختلف ، رایزنی های متفاوتی داشتم همچنین در مرکز نجوم دولت آباد هم جلسات و مذاکرات متعددی صورت گرفت ، پیش بینی های هواشناسی از وجود ابر در آسمان اصفهان حکایت داشت .

طی جلسه ای که در ساعتهای پایانی یکشنبه با دوستان مرکز نجوم داشتیم ، مقرر شد به سمت انارک و خور و بیابانک حرکت کنیم تا شاید از دست ابرها نجات پیدا کنیم ، وضعیت انارک و خور را از دوستانمان در آن شهر جویا شدیم ، در هر صورت مقرر شد یک تیم در اصفهان و دیگری به سمت شهرستانهای اطراف اصفهان حرکت کنند .

صبح از ساعت حدود 4 بیدار شدم . آقای محمد کمالی مسئول مرکز که به اتفاق دوستان در حال حرکت به سمت یکی از شهرستانهای اطراف بودند به بنده پیام کوتاه دادند که : "ابر و باد و مه و ... "

از پشت پنجره  ، بیرون را نگاه کردم ، باران و .... .

خلاصه ، این رصد را  به دلیل شرایط نامناسب جوی از دست دادم ، امیدوارم برای عصر سه شنبه بتونم هلال زیبای ماه را در کنار دنباله دار پان استارز به تصویر بکشم .

وضعیت جوی در صبحگاه دوشنبه 21 اسفند 91

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .