پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : یکشنبه مورخ 2 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 17 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 24 اکتبر 2021 میلادی

)فراخوان جمع آوري نظرات کميته بررسي رؤيت هلال)

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعيه شماره 2

با توجه به پايان زمان جمع آوری نظرات اعضاء جامعه رؤيت هلال کشور در تاريخ 20 مهرماه و استقبال اعضاء با تجربه و بعضاً نيروهای گمنام اما فعال، جهت تصميم گيری در خصوص انتخاب کانديداها و نحوه رأی گيری نياز به نظرات موافق و مخالف تمام افراد هستيم که بدين وسيله نکات زير به استحضار می رسد:

1- ضرورت تشکيل کميته بررسی رؤيت هلال بر کسی پوشيده نيست. به خصوص در زمان حال که وضعیت رویت هلال ماه و ثبت بهترین رکوردها در جهان به دست رصدگران پر توان ایرانی است، اما تایید و منعکس نشدن این رصدهای ارزشمند چه در داخل ایران و چه در سطح جهانی باعث شده تا رصد رصدگران قدرتمند ایرانی در جهان ان طور که شایسته است مطرح نشوند. در حال حاضر رکورد سن هلال ماه صبحگاهی و شامگاهی با چشم مسلح – رکورد سن هلال صبحگاهی با چشم غیر مسلح – رکورد سن هلال در روز قبل و بعد از مقارنه – رکورد جدایی زاویه ای برای هلال صبحگاهی با چشم مسلح و غیر مسلح – رکورد جدایی زاویه ای برای هلال شامگاهی با چشم مسلح – رکورد کمترین ارتفاع هلال صبحگاهی با چشم غیر مسلح – رکورد کمترین مکث – و . . . به غیر از رکورد سن و جدایی زاویه ای هلال شامگاهی با چشم غیر مسلح همگی به دست رصدگران ایران درو شده است. آیا انصاف است که این رکوردها به گوش جهانیان نرسد؟

رصگران محترم، من میدانم که در یک رصد، به دام انداختن یک هلال کار ساده ای نیست، چه رصد به بدست آوردن یک رکورد جهانی. در حال حاضر در دنیا سه رکورد از رصدگران ایرانی به ثبت رسيده و تایید شده است. سن هلال شامگاهی با چشم مسلح – سن هلال صبحگاهی با چشم مسلح – و جدایی زاویه ای هلال شامگاهی با چشم مسلح، که در دو رکورد اول نام اینجانب ودر دومی نام اقای شریفی ثبت شده که در رصد سومی اینجانب نیز حضور داشته ام، پس چرا دغدغه داشته باشم ، دو عنوان اولی به نام اینجانب و رکورد سومی نیز به عنوان عضوی که در ان گروه حضور داشت در سطح جهان منعکس شده دیگر چه می خواهم !!! این فکری است که در ضمیر من نمی گنجد و با اخلاقیات من سازگار نیست .

 اگر قرار باشد فقط به خودمان فکر کنیم و دیگر هیچ، پس از اخلاقیات کیلومترها فاصله گرفته ایم. پس به عرايضم توجه کنید وبا قدرت تمام خودتان سکان را بدست گرفته و از بین خود منتخبین خودتان را معرفی کنید. این کمیته مرکب از 5 -7 -9 یا 11 نفر خواهد بود. این کمیته به تمام رصدهای انجام شده توجه خواهد کرد تا از چند دستگی ویا خدای نکرده از بین رفتن حق رصدگر یا رصدگران جلوگیری کند تا کسی مجبور نباشد برای احقاق حقش به هر دری بزند و نتواند نتیجه مطلوب را بگیرد.لذا مشارکت موافقين و مخالفين می تواند در شکل گيری قوی اين کمیته نقش داشته باشد. اینجانب به نمایندگی از طرف کمیته علمی ستاد استهلال از همه کسانيکه به هر دليل تا کنون موفق به پر کردن فرم جمع آوری نظرات نشده و آنرا ارسال نکرده اند، در خواست می کنم حداکثر تا تاريخ 1387.09.15 محبت نموده و فرم را تکمیل و ارسال نمايند.

2- کسانيکه در شکل گيری اين کميته مشارکت نداشته باشند، متاسفانه بررسی رصدهای آنها در آينده یا بررسی نخواهد شد و یا در اولويت آخر قرار خواهد گرفت.

3- اسامی نظردهنده گان به ترتيب تاريخ ارسال، در سايت گروه غير حرفهای و سایت های دیگر منتشر شده و اين اسامی تا پايان مهلت نهايي، به روز خواهد شد.

4- پس از فرصت نظر دهی، کميته موقت به بررسی نظرات خواهد پرداخت و حداکثر تا تاريخ 1387.09.30 اسامی کانديدای حائز شرايط لازم را اعلام خواهند کرد. و کاندیداها می توانند برای معرفی و برنامه های خود در سايتهای رؤيت هلال به تبليغات بپردازند.

5- جهت رأی گيری، در زمانی که اعلام خواهد شد، يک user name و password برای هر فرد به آدرس ايميلش ارسال خواهد شد که از طريق آن و فرم مخصوص برگ رأی در سايت پارس اسکای که به مدت 3 روز فعال خواهد بود، تا رأی گيری انجام شود.

با احترام سید محسن قاضی میرسعید.

از طرف اعضاء موقت کميته بررسی رؤيت هلال ، اعضاء کمته علمی ستاد استهلال دفتر رهبری

برای دريافت فرم نظرات به فرمت word، اينجا را کليک کنيد.

برای مطالعه اطلاعيه شماره 1، اينجا را کليک کنيد.

نشانی ايميل جهت ارسال فرم نظرات: Crescent_Sighting_Committee@yahoo.com

اسامی کسانيکه که فرم را به ترتيب تاريخ ارسال نموده اند:

  • عليرضا بوژمهرانی، محسن قاضی ميرسيد، ، محسن فشارکی، سيد قاسم رستمی، مهدی رحيمی، احسان مهرجو، علی ابراهيمی سراج، امير حسن زاده، محمد حسين الماسی، سيد حسين مير جعفری، آتيلا پرو، مجيد مرزانی، مصطفی ياوری، محمد احمدی، معين اروميه ای، خسرو جعفر زاده، رضا امينی نژاد، کيان حيدری، ميثم هنری جعفرپور، وحيد خضری،

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .