پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : یکشنبه مورخ 2 آبان 1400 هجری شمسی ، مطابق با 17 ربیع الاول 1443 هجری قمری ، مطابق با 24 اکتبر 2021 میلادی

پخش مستقيم تصاويررويت هلال ربيع الاول1428

باسمه تعالي

با توجه به لزوم اطلاع رساني سريع ؛ به موقع و شفاف در خصوص رؤيت هلال هاي قمري با نظر بسياري از دوستان و رصدگران و براي اولين بار در كشور اين پايگاه اقدام به پخش مستقيم و تصويري رؤيت هلال ماه مي نمايد . اين اقدام مي تواند در ماه هاي رمضان و شوال نقش بسزايي را در اطلاع رساني اعيادي مثل عيد سعيد فطر و يا شروع ماه رمضان و ... ايفا نمايد .

 به هر حال امروز سه شنبه 29/12/1385 از ساعت 15:30 باتفاق تعدادي از رصدگران در محل مورد نظر مستقر شديم . شرايط جوي چندان رضايت بخش نبود و ابر پراكنده اي در گستره ي آسمان وجود داشت در همان لحضات اوليه سياره ي زهره در ميان ميدان ديد دوربين هاي دوچشمي قرار گرفت البته و متاسفانه در محل قرارگرفتن هلال توده ابري پراكنده وجود داشت و همين امر پيداكردن هلال را با مشكل مواجه ساخت . مطمئن هستم كه اگر اين ابر وجود نداشت در همان لحظات اوليه هلال را شكار مي كرديم و با توجه به امكانات موجود تصاوير را در اختيار علاقمندان مي داديم ولي به هرحال ... هرچه خدا بخواهد .

تصميم گرفتيم از ساعت 17:15 دقيقه به ارسال تصاوير اقدام ورزيم هرچند اميد وار بوديم شكافي در ميان ابرها باعث نمايان شدن هلال گردد ...

پس بسم الله

برای مشاهده تصاویر اينجا کلیک کید.

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .