پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : پنجشنبه مورخ 7 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 23 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 27 ژانویه 2022 میلادی

دهمین نشست علمی باشگاه رویت هلال ماه تهران

 

روز پنجشنبه 22 آبان ماه ۹۳، دهمین نشست علمی باشگاه رویت هلال ماه با حضور اساتید برجسته از ساعت 16 الی 19 در حالی در تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار خواهد شد که به هلال ماه رکوردشکن ربیع الاول 1436 در ایران نزدیک می شویم.

‌«اخبار رویت هلال و گزارشی از رویت هلال ماه صبحگاهی 1435 و محرم 1436» توسط علی ابراهیمی سراجی (عضو هیئت تحریریه ماهنامه نجوم) به علاقه مندان ارائه خواهد شد.

«بخش نهم تاریخچه رویت هلال» نیز توسط استاد محمدرضا صیاد(پژوهشگر برجسته رویت هلال) برای مخاطبان بیان می شود و سپس ایشان هلال محرم 1435 را مورد بررسی قرار می دهند.

مهندس سید محسن قاضی میرسعید (رکورددار جهانی رویت هلال ماه جوان) سخنرانی خود را با موضوع «تجارب رصدی در رویت هلال» به علاقه مندان ارائه خواهد داد.

آخرین سخنرانی با موضوع «بازه زمان حقیقی» توسط فاطمه احمدی به مخاطبان ارائه خواهد شد. 
 
شایان ذکر است باشگاه رویت هلال ماه(اولین پنجشنبه بعد از ماه کامل در کشور) هرماه در تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود و شرکت در این باشگاه برای عموم آزاد و رایگان است.
 


 

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .