پــایــگــــــاه اطــــلاع رســـــانـــی هــــلال مـــــاه

www.Helalemah.ir

امروز : جمعه مورخ 8 بهمن 1400 هجری شمسی ، مطابق با 24 جمادی الثانی 1443 هجری قمری ، مطابق با 28 ژانویه 2022 میلادی

گزارش اولین کارگاه رؤیت هلال تبریز


انجمن نجوم آیاز اولین کارگاه آموزشی استخراج تقویم تبریز را با محوریت رؤیت هلال ماه روز جمعه ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ با موفقیت برگزار نمود.  

 کارگاه مذکور با تدریس استاد صیاد ، پژوهشگر تقویم و رؤیت هلال ماه، و جناب آقای امیر حسن زاده، کارشناس ارشد مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در سالن خانه نجوم فرهنگسرای مبیّن برگزارشد.

این کارگاه با ۳۰ شرکت کننده از ساعت ۹ صبح جمعه ۱۲ اردیبهشت آغاز و تا ساعت ۱۸:۳۰ ادامه داشت که موضوعاتی همچون مبانی نجومی رؤیت هلال از جمله نجوم کروی، پارامترهای رؤیت هلال، معیارهای رؤیت هلال و همچنین روش نجومی برای پیشبینی رؤیت هلال در ایران توسط اساتید تدریس شد. در پایان و در بخش اختتامیه از مدرسان این کارگاه آقایان صیاد و حسن‌زاده بخاطر حضور و تدریس در این برنامه تقدیر شد و گواهی شرکت در کارگاه به شرکت کنندگان اهدا شد.  

از تمامی دوستانی که تیم اجرایی را در برگزاری هرچه بهتر این برنامه یاری کردند سپاسگزاریم و امید است شاهد فعالیت عملی بیشتر در حوزه رؤیت هلال در تبریز باشیم.   

سیدعمادالدین قاضی طباطبائی | دبیر برگزاری کارگاه 

 

برای مشاهده ی لینک خبر در وب سایت انجمن نجوم ایاز تبریز بر روی اینجــــــا کلیک کنید

 

 

;

استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم برنامه نویسی آویسا می‌باشد .